Bitmeyen mesailer ve itiraflar

Bitmeyen mesai yapmışlar, o da itirafçılarımıza mı denk gelmiş dersiniz. Çok mümkün değil ama 8-5 ve 9-6 çalışanlar iyi bilirler mesai bitimine 1 saat kala zaman azalarak çoğalır resmen. Dakikalar birbirini kovalar, yine de bitmek bilmez. O zaman ne yapalım, o mesai dilimini itiraflarımızla birazcık renklendirelim. E buyrun size mesaisi uzun itirafçılarımız…

Mesailer

İşyeri ofisimizde bozuk, su akıtan klimamızdan serinlemek için el yüz yıkamak sureti ile yararlanan ve beni kahkaha krizine sürükleyen iş arkadaşım, iyi ki varsın, ayrıca cansın.

 mesai1Mesai

Yaptığı saçmalık yüzünden eve gitmek yerine mesaiye kalan arkadaşıma “Ya sen büyük milletlere kafa tutmuş ecdadın evladısın, bir hatundan mı korkacaksın?” dedim. O da cevaben “Viyana kapısına bile gidebilirim şimdi eve gitmemek için” diye cevap verdi. Sabahki halini görünce anladım ben seni arkadaşım.

mesai2Mesai saati

Mesai saatinde odalarında olmayan doktorları şikayet etmek için odasına gittiğim başhekim keşke odasında olsaydı.

doorFazla mesai

Mesaiye kalan kocam eve geldiğinde çok yorgun görünüyordu. ”Nasıl bu kadar çalıştırıyorlar, evli barklı insanlardır hepsi, şikayet etmiyorlar mı hiç?” dedim. ”Yok, sorun olmuyor, kızların hepsi bekar” dedi. Hasbinallah ve nimel vekil… Sabır Allah’ım!

mesai4Mesaide karıncalar

Şirkette karıncaların peydah olmasına, ”Arkadaşlar mesaj alındı mı?” yorumu yaptın ya patron; kesin bu istilada parmağın vardır senin.

mesai5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.