Bomba gibi gelen yeni nesli itirafçılarımızdan dinleyin

Boncuk gözlü, al yanaklı, geleceğimizin mirasçısı çocuklarımız “Şimdiki nesil zehir gibi” dedirtmeye devam ediyor. Belki ilk başlarda masum hatalar, anlam karmaşaları yaşanıyor ama olacak o kadar elbette. Şimdi bizlerle sınıfların kapılarını aralayıp bu minik zihinlerde neler döndüğüne yakından bakmaya ne dersiniz?

1- Parmak hesabı

Sorduğum her soruda sürekli aynı öğrencinin parmak kaldırması sebebiyle “Evet, parmakları göreyim? Hep aynı kişi ama başka parmak yok mu?” dedim ve aynı öğrenci bu defa da serçe parmağını kaldırdı. Öğrencilerimi çok seviyorum!

002- İzinli hakaret

Okulun ikinci günü öğrencilerimin birbirleriyle “Lan,aptal, salak!” gibi ifadeler kullandığını görünce; “Bu şekilde konuşmayın, çok üzülüyorum ayrıca benim öğrencilerime yakışmıyor.” dedim. Öğrencilerimden biri parmak kaldırıyor:”Örtmeniiimm! Peki mal diyebilir miyiz, ona da üzülür müsünüz?”

013- Ödev

Evimizde “Ödevimi bitirmem lazım, yoksa öğretmenim çok üzülür!” diyen duyarlı bir öğrenci var.

024- Sinmek

Karım edebiyat öğretmeni. Derste “sinmek” sözcüğünü cümle içinde kullanıyor ve öğrenciler iyice anlasın diye örnek veriyor. “Adam köşeye sindi.” Öğrencilerden de sözcüğü cümle içinde kullanmasını istiyor. Ve bir erkek öğrenciden süper örnek geliyor.” Benim bir Cindy bebeğim var”

035-  DNA mı, o da ne?

Birinci sınıf öğrencilerimi yavaş yavaş test sistemine alıştırmaya çalışıyorum. Testler dağıtıldıktan sonra yanıma gelen öğrenci (artık ne kadar dizi seyretmişse kuzucuk) “Öğretmenim bu DNA testi mi?” diye soruyor. Hayır Merve’ciğim, Türkçe testi bu…

 

04

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.