“Borç yiğidin kamçısıdır” dedirten itiraflar

Borçlu olmak zor ama alacaklı olmak daha zor. “Geri alabilecek miyim?, Ne zaman alabilirim?, Tam alır mıyım?” diye düşündürtür durur. Borç yiğidin kamçısı tamam ama zamanında ödemekte yasa haline getirilse fena olmaz… Bakalım itirafçılarımı borçlu taraf mı yoksa alacaklı taraf mı? Belki de her ikisidir ve işin içinden çıkamıyorlardır. Biraz yardımcı olmakta fayda var.

Borç

Pintiliği bütün aile tarafından onaylı olan abimden kredi kartı ödemem için borç para istedim. Öyle şeyler anlattı ki, arkadaşımdan borç alıp kendisine verdim.

borc%cc%a71Borç isteme benden

Hemen her konuda tam sayı verme takıntısı olan fil hafızalı babam; koyu bir sohbetin ortasında “En son 1 sene önce görmüştüm.” deseniz, ” Hayır bir kere, tam 11 ay 23 gün oldu.” der ama 3 aylık maaşın ne kadar diye sorduğunuzda, “Bilmem oğlum, üç beş bir şeyler yatıyor hesaba işte…” diyor!

borc%cc%a72Borç

Bir yakınımızın kızını istemeye gidecek olan aileye babamın bizi yaran yorumu: “Yirmi yıldır aldığı borcu vermedi kızını mı verecek? Gitmeyin hiç boşuna…” Kıyamam, nasıl içine oturmuşsa artık…

borc%cc%a73Borç

Komşudan bir şey istemede son noktayı fazla “Uydu alıcınız var mı?” diyen komşumuz koymuştur.

 borc%cc%a74Borcum ne?

Sabahın yedisinde, kırmızı ışıkta beklerken aracıma arkadan vuran adama, arabadan inip; ”Abi, borcumuz ne?” diye soran uykusuz salak benim. Eziğim ben, ezik.

borc%cc%a75

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.