Boy takıntılı itiraflar

 

Ülkemiz standartlarında uzun boylu olabilmek şans, uzun boylu kadın olabilmek daha büyük şans.  Biz sürekli yaptığımız 1-2 cm hesabıyla kendimizi avuturken, kendimizi cüce gibi hissettiren Ruslara selam olsun. Sonuç şu ki şartları fazla zorlamayalım ve en azından memleketimizde kendimizi yalnız hissettirmeyecek itiraflarımıza göz atalım…

Boy ver

Günlük sütümüzü içtik, ne kadar uzamış diye boyunu ölçüyoruz oğlumun. Bana minnettar bakışlar ile bakıyor “İyi ki kısa boylu bir annem var, çabucak boyuna gelebileceğim.” diyor. Dost acı mı söyler, yoksa gerçekler acı mıdır? Kral da çıplak biliyoruz ama çocuklar neden bu kadar dürüstler böyle?

25.1Boydan göster!

Bir alkış da, yıllar önce üşenmeden TRT’yi arayıp, “Neden Tansu Hanım’ın (Çiller) hep yüzünü gösteriyorsunuz da boydan göstermiyorsunuz?” diyen dedeme gelsin!

25.2.2Boy problemi

1.52 boyundaki asistanımın isyanıdır; “X bey, 54 cm doğmuşum, bunca yıldır 1 metre uzayamamışım, yazıklar olsun bana.”

 25.3.3Ne boylar gördük

Bana boyumun kaç olduğunu sorduktan sonra hemen sevgilimle aramızdaki boy farkını hesaplayıp “14 cm de ne ki, ben 30 cm gördüm” deyince, yan masadaki başörtülü teyzemin bakışları şimşek gibi üzerine çekilmeseydi hiçbirimiz lafın nereye gittiğini anlamazdık.

 25.4Allah boy vermiş

Uzun boylu olmam; lise ve üniversite yıllarında okul basketbol takımının aranan pivotu, iş ve özel hayatta karizmatik duruş ve daha bir çok avantaj sağladığı halde, evlendikten sonra perde takma, yüksek dolapları silme gibi işler için evin merdiveni görevini üstlenmiş durumdayım.

 25.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.