Brezilya Gezi Notları

Bir miktar paranız var ve nereye gidebilirim diye düşünüyorsunuz? Düşünmeye hiç gerek yok. Tropik iklim, güzel kadınlar ve yakışıklı erkekler. Bir seyahat için gerekli bütün nedenler mevcut. Hele bir de spor aşığıysanız Brezilya tam yeri. Futbol başta olmak üzere voleybol, basketbol, tenis ve daha fazlası. Kaslı erkekler gözünüzde canlandı bile. Ama küçük bir tavsiye, gideceğiniz tarihi Rio Karnavalı’na denk getirin. E tabi BelaLoira’nın notlarına da mutlaka göz atın.

 

1) İnsanları sıcak kanlı ve yardımsever.

2) Kızlar çok güzel, erkekler yakışıklı.

3) Manzara harika. Hayatınızda görmediğiniz pek çok bitki ve hayvan çeşidine her an rastlamak mümkün. Kumsallar ve deniz muhteşem.

4) Pahalı bir ülke değil; fakat turist olduğunuzu anladıklarında her şeyi iki katı ücrete satabilirler.

5) İngilizce bilen kişi sayısı çok değil. Portekizce’nin ardından en yaygın dil; İspanyolca olsa da; İtalyanca bilenler epey çok.

6) Kadınların erkeklere sarkıntılık yapması sizi şaşırtmasın; ülkede ezici bir kadın üstünlüğü var!

7) Sokak dansçıları çok yaygın. Her köşe başında Samba ve Capoeira yapan gençler görmek mümkün. 8) Igassu şelalesi, Salvador, Amazon Nehri, eğlence düşkünleri için; Rio de Janeiro, doğa hayranları için; Parque Nacional de Tijuca, vahşi hayatı merak edenler içinse; Pantanal mutlaka görülmesi gereken yerler.

9) Yazlar gerçekten çok sıcak. Zaman zaman nefes almakta güçlük çekebilirsiniz. Kışlar ise; son bahar tadında ve kısa sürüyor.

10) Olumsuz yönlerinin başında hırsızlık ve gasp geliyor. Hava alanına ulaştığınız andan itibaren dikkatli olmakta fayda var.

11) Büyük şehirler; çok kalabalık ve trafik sorunu var.

12) Bazı yiyecek ve içecekler; alışkın olmayan kişileri hasta edebiliyor; her şeyi yememek gerek.

13) Ülke içinde uçakla yolculuk yapmak biraz pahalı.

14) Tüm bunlara rağmen, gerçekten güler yüzlü ve neşeli insanların arasında, her şeyden uzak bir tatil geçirmek isteyenlere “Kesinlikle gidin, görün.” derim!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.