Bükreş Gezi Notları

 

Antik çağlardan kalma bir şehre çeviriyoruz şimdi rotamızı. Burası neresi mi? Tuna Nehri’nin yamacında büyük yıkımlar görmüş ama yeniden onarılmanın verdiği özgüven sayesinde büyük bir edayla salınan Bükreş! Şehirde uygun fiyata konaklayıp ve yine uygun fiyata şehiriçi ulaşım sağlayabilirsiniz. Bizim anlatacaklarımız bu kadar siz bir de karisikkaset ne demiş onlara bakın!

 

1) Adamlar Avrupa Birliği’ne girmiş.

2) Siz “Bizde ne kadar çok cami var” mı diyorsunuz? Bir de Romanya’daki kiliselerin sayısını görün. Üstelik çoğu Çavuşesku sonrasında yapılmış.

3) Kızları fena değil, rahat giyimleri ile göze bayram çekiyorlar.

4) Çok sayıda Türk var, bir kısmı iş için, kalanı malum iş için orada.

5) Trafik problemi İstanbul’dakine dahi on basar, bir de köprüleri olsa adamlar toptan felç olacakmış

6) Kızları ihraç ürünleri arasına girmiş ve fakir kızlar üniversite okumak için gazete ilanı ile sponsor arıyorlar ve bilin bakalım en çok sponsor hangi milletten çıkıyor?

7) İkili ilişkilerini geliştirmek için bar, kafeterya, gece kulüplerine giden beylere işi hızlandırmak için bira yerine viski içmesi öneriliyor. İşi abartıp gittiği yerde masasına beş bardak koydurup, ortaya viski şişesi yerleştirip beklemeye başlayan öz güveni yüksek arkadaşların da hangi milletten olduğunu tahmin edersiniz sanırım…

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.