Çağımızın Vebası PMS!

Yüzyıllardır erkekler bizleri anlayamadı. Çoğu zaman stand up gösterilerine bile meze olduk. En son Cem Yılmaz bizi ele almış, şehirli kadının PMS’ini tatlış bir şekilde küçümseyip, tarlada çay toplayan kadının PMS hakkı olduğunu, dile getirmişti. Kızılmıyor adama da, normal koşullarda baya üzücü bir bölümdü ama işte adamı sevince, kötü niyeti yoktur diyorsun.

Cilala parlat, canına oku!
Cilala parlat, canına oku!

Regl dönemi için dağda yaşamanıza gerek yok, tarlada çay toplamanız da önemli değil, bir Nobel ödülünüzün olmasıyla da ilgilenmiyor yumurtalıklarınız, onlar yalnızca çatlayarak sizi çileden çıkaracak kısa ama etkili bir döneme sokuyor. Vücudunuzda bir şeyler değişiyor, deriniz bile hassaslaşıyor. Ve bir anda bütün evren size karşıymış gibi hissetmeye başlıyorsunuz.

Aslında çoğu kadın PMS, adet öncesi sendromu yaşamıyor. Düzenli cinsel hayat, iyi beslenme, çocuk doğurmuş olmak gibi faktörler adet öncesi sendromunu neredeyse yok edebiliyor. Yani tarlada çalışan kadın muhtemelen daha az stres yaşadığı için, düzenli sekse de şehirde yaşayan kadına göre daha çok hakim olduğu için ve elbette doğum kontrol haplarını şekerleme gibi yutmadığı için pamuk gibi bir sendrom yaşama oranı daha yüksek.

Peki nedir bizi bu kadar öfkeli yapan?

Heceleyerek döver!
Heceleyerek döver!

Bilmiyoruz, inanın bilmiyoruz. Bir sabah bir uyanıyorsunuz yaklaşık dört gün sonra kanama yaşayacağınızı biliyorsunuz. Deriniz geriliyor, vücudunuz şişmeye başlıyor, kafanızın içinde daha iki gün önce her şeyi mantıklı yapan beyniniz o gün bir deli gibi davranmaya başlıyor.

Beyin: “Nihayet o beklediğimiz dönem geldi! Birini öldürüp, arka bahçeye gömelim mi? Çok mantıklı, hem rahatlamış oluruz. Öyle iyi gömersek kimse de bulamaz, hem o kadar ID xtra programı izledik, Arka Sokaklar’la büyüdük, kesinlikle yakalanmayız. Tek sorun acabaaağ kimi öldürsek!

Her şey birbirine girmeye başlıyor. Az önce büyük bir katliam yapmayı planlayan beyin, birkaç dakika sonra kalp krizi geçirmiş, ambulansta giden sahibini bir saniye olsun yalnız bırakmayan canla başla ambulansın peşinde koşan köpek videosunu görene kadar. Az önce kasten ve planlı adam öldürmekten müebbet giymek üzere olan benliğimiz şimdi hüngür foşurt ağlamakta. Bir video bu kadar mı hüzünlü olur arkadaş!

Kadın katiller cinayetlerinin çoğunu bu dönemde işliyorlar. Ayrılıklar bu dönemde gerçekleşiyor. Kadınlarınızı sevin, PMS’lerinde onlara destek olun. Çikolata hediye edin, masaj ısmarlayın, güzel söz söylemekten çekinmeyin. Psikopata dönüştüğünü görmezden gelin. Herkes özünde biraz psikopattır. Bu dönemlerde kadınlarınızla daha çok sevişin, bencil olmayın kadının istediği gibi sevişin. Kendinizi düşünmekten vazgeçin, ayın 4 günü sadece…

(Hikayede bilimsel bir şeyler arayanı wikipedia.org/Premenstürel_Sendrom bölümüne alayım.)

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.