Çanak, çömlek patlatan itiraflarımız

Hazırsanız çocukluğumuza doğru küçük bir yolculuk yapacağız. İtiraflarımızı okurken biraz burnunuzun direği sızlayabilir. Hangimiz özlemiyoruz ki o yılları. Yüze kadar nasıl daha hızlı sayabiliriz diye taktik geliştirdiğimiz, daha önce sobelemek için son gücümüzle depara kalktığımız, saklandığımız sandığımızda görünmezmiş hissine kapıldığımız, masum hem de çok masum olduğumuz o yıllara, saklambaç itiraflarıyla gelin geri gidelim…

Saklambaç

“10’a kadar sayıyorum saklan!” deyip saydıktan sonra, televizyonun karşısına geçip beni mutfakta yemek masasının altında, dakikalarca karanlıkta bekleten psikopat kızıma da bir alkış lütfen.

saklambac%cc%a71

Göbekli erkek

Bugün 2 yaşımdaki kızımla evde saklambaç oynarken göbekli bir erkek olduğumu iyiden iyiye anladım. İçime çeksem en fazla 30 saniye; bıraksam sürekli ebe oluyorum…

saklambac%cc%a72

 Sobe

Çocukken saklambaç oynardık. Ebe uzaklaştığında sobelemem gereken yere doğru gitmek için sokakta yan yana yürüyen 3 kişinin arkasından gizlice yürürdüm. Çok büyük bir iş yapmış gibi “sobe” diye aniden bir bağırırdım ki, arkasına saklandığım muhteremler korkudan bana doğru dönerek, çamlak, çömlek ne varsa üstümde patlatırlardı.

saklambac%cc%a73

 Saklambaç

4 yaşındaki kızımla evde saklambaç oynuyoruz. Saklanıyor hanımefendi salondaki masanın altında. Oyunu biraz renklendirmek için, -sözde- bir türlü bulamıyorum. Acaba burada mı, acaba şurada mı diye aranırken kızım can havliyle; “Baba çabuk bul beni, yoksa altıma yapacağım!” diye bağırıyor. Ben gülmekten bir daha saklanamıyorum.

saklambac%cc%a74

 Saklambaç

İşyerimizi her hafta ziyaret eden bayi elemanı ablamızın ismini diğeriyle karıştırdığım için bir anda “Çanak çömlek patlaaadı! ” diye bağırdı. Ne ki şimdi bu? Kim bizi saldı çocuk parklarına geri?

 saklambac%cc%a75

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.