Canı baldan tatlı itirafçılarımız

 

İlkokul masalarında, ‘Ali ata bak’ derken tanıştık iğneyle. “Kim önce aşı olmak ister?” sorunu duyunca sıranın altına doğru yavaşça kıvrıldık. Kaçış mıydı? Tabii ki değil. Ağlaya zırlaya iğneyle buluştuk. Doktora her gittiğimizde iğne vermesin diye dua ettik yine olmadı. Alışmadık, alışmayacağız! Bu konuda kendini yalnız hissedenler, buyrun itiraflarımızı okumaya…

İğne

Hemşire olan komşuma iğne yaptırmamak için gecenin bir yarısı bizi hastaneye taşıtan kızımın iğneden korkmadığını, sadece Erdi’nin annesi poposunu görmesin diye bunu istediğini öğrendik. Müstakbel kaynana adayı selülitlerini görüp beğenmeyecek sanki kızımı. Bu Erdi’yi de gözüm hiç tutmamıştı zaten.

27.1Hortumdan iğne

Ağır hasta muhabbet kuşunu veterinere götürdüğümüz de kuşa iğne yapacaklarını öğrenen arkadaşımın serzenişidir. “Neden tepkisizsin sel, ona iğne yapılması sana hortum sokulması gibi bir şey” Gel de benzetmeye tepki verme şimdi!

 27.2İğne iplik

Öğrencim düşmüş, kafasında kanama var. Velisine, ilçeye götürün dikiş atsınlar diyorum. “Hocam ben hallederim evde, bir şeyler uydururum” diyor. Ne uyduruyorsun kardeşim, kumaş dikeceksin de iplik mi uyduruyorsun?

27.3Muska

Muayeneden sonra reçete yazan doktora “Hap verme yutamam, şurubun kokusunu midem kaldırmıyor, iğneden de korkarım.” diyen pamuk annanneme cevaben “Muska mı yazayım?” diyen doktora yok mu bir alkış?

 27.4Babaanne donu

Yüksek ateşle polikliniğe götürdüğümüz yakın arkadaşım yolda tek gözünü açıp bana “Donum da babaanne donu gibi lan! İnşallah iğne yapmazlar” deyip geri kapattı. Sonuç; o iğne olurken ben katıla katıla güldüm…

 27.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.