Cepleri dolduran harçlık itirafları

Kendi paramızı istediğimiz kadar kazanalım, hatta aldığımız rakam istediği kadar uçuk olsun o cebimize konulan harçlığın verdiği mutluluğun çeyreğini vermiyor. Beleşe cebimize giriyor diye mi o kadar tatlı onu bilmiyoruz ama tatlılığı konusunda hepimizin hemfikir olduğu kesin! Bir de bayram harçlığıysa söz konusu olan keyiften yerimizde duramazdık o gün. Kim daha çok toplamış diye tekrar tekrar sayardık. Sanki sayınca artıyormuşçasına. Birçoğumuz için çok eskilerde kaldı ama insan hatırladıkça bile mutlu oluyor işte! İtiraflarımızı okuyup biraz maziye gidelim o halde…

Harçlık

Türkiye’ye giden bir akraba ile kardeşime 50 Avro harçlık(!) gönderip, ertesi gün 5 kilo şam fıstığı ısmarladım. Parası vardır inşallah.

 harc%cc%a7lik1Harçlık

Annem, erkek kardeşimin bayram harçlıklarını biriktirip 100 dolar yapmıştı. Bir ihtiyacımız için kardeşimden 100 dolarını borç olarak aldı. Yıllar geçti, annem kardeşime araba aldı, ama hala kardeşim annemin o ödemediği 100 dolarına kafayı takmış durumda. Demek ki bir çocuğun en kıymetli parası bayram harçlıkları.

 harc%cc%a7lik2Harçlık kardeşliği

2 oğlum var. Birinin ak dediğine, diğeri kara demezse ateşine bakarım. Fakat her zaman ve her koşulda, %100 fikir birliğinde oldukları tek konu; harçlıklarının yetersiz olduğu.

 harc%cc%a7lik3Büyük keyif

Hayatta hiçbir şey kocam parasız kaldığında, ona cep harçlığı vermek kadar keyif vermiyor bana.

 harc%cc%a7lik4Şanslı kız

9 yaşındaki kuzenim her hafta harçlıklarını biriktirip her cumartesi sevgilisine(!) çiçek alıyormuş. Allah’ım benim o kızdan neyim eksik acaba?

harc%cc%a7lik5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.