Çikolata tadında itiraflarımız

 

Canımız tatlı çektiğinde gözümüzün önünde uçuşmaya başlar. Hepimizin zaafı, olmazsa olmazıdır. Diyetisyene gidip çikolata yiyebilmek için pazarlık masasına oturmuşluğumuz dahi vardır. Hiç baklava diye ağlayan çocuk gördünüz mü? Daha anne karnında DNA’sına çikolata yüklenmeye başlıyor. Çikolata sevdamıza bir de itirafçılarımız gözünden bakmak istedik. 5 itirafta çikolata ve biz!

Çikolata

“Seni mutlu edebileceğimi biliyorum” dediğimde; “Bir çikolatadan daha fazla ne yapabilirsin ki? ” cevabıyla öğrenmiştim kadınların anlaşılması imkansız varlıklar olduğunu. Çikolatadan rakip mi olurmuş yahu?

 93.1Çikolata mı, o da ne?

Marketi birbirine katıp “Çikolata istiyorum!” diyen çoçuğuna “Ben sana aldım çikolata.” deyip alışveriş sepetindeki hijyenik pet paketini gösterdin ya; ölsem de çikolata yemem artık…

 93.2Çikolata canavarı

Bu yaşıma geldim, hala annem çikolataları odasındaki gardroba saklıyor, ben de yiyebilmek için gizli gizli çekmeceleri karıştırıyorum.

 93.3Görmüş geçirmiş

Beş yıllık ömründe böyle bir skandal(!) görmediğini iddia eden bir kuzenim var. Erimiş çikolata ikram edilmiş de bayramda…

93.4Eminim çok makbule geçmiştir

Bir alkış da psikiyatri bölümünün ‘alkol’ katında yatmakta olan, ‘alkol’ bağımlısı hastalara ‘likörlü’ çikolata getiren 6. sınıf tıp öğrencisine gelsin.

 93.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.