Cimrilik konulu itiraflar

 

Tutumluluk ile cimrilik arasındaki ince çizgiyi ayarlamak biraz güçtür. Ayarı biraz fazla kaçırırsan adın cimriye çıkar, üstüne yapışır ve asla değişmez. Her baba yiğidin harcı değildir o yüzden ayarı tutturmak. Bakalım itirafçılarımız çizginin neresinde kalmışlar!

Dünya malı dünyada kalır dedik ama

Üniversitede okuduğumuz yıl, ailesinden gelen parayı kıyamadığı için harcamayan cimrilik abidesi arkadaşım, sürekli kantinden aldığı haşlanmış patatesi ekmek arası yapar üstüne azıcık zeytinyağı ve pul biber serpiştirip yerdi. Şimdi muhteşem iki daireye, bir arabaya ve sürekli katı yiyecek yediği için kabızlık ve bunun sonucu olarak da basura sahip.

42.1

Cimrilik

Hesap konusunda, alışverişte, yemede-içmede cimrilik yapanı gördüm de, gayet iyi bir geliri olan pilot sevgilimin “Sana kırmızı terlik aldım ama biraz büyük gelebilir” derken kendine aldığı 44 numara kırmızı terliği ortak giyeceğimizi kastettiğini hiç düşünmemiştim.

 42.2Pes yani

Cimrilikte üstüne kimseyi tanımadığım kocamı, evlenmeyip bekar olarak kalsaydı elinde kalacak parasını hesaplarken yakaladım.

 42.3Kestane şekeri

Bursa’dan gelirken kestane şekeri istediğim kayınvalidem, cimriliğinden pazardan aldığı kestanelerden kestane şekeri yapmaya çalışıyor. Hadi becerse neyse de, olmuyor işte, olmuyor!

 42.4Cimri

Cimriliği ile tanınan, beş kez kalp krizi geçirmiş ve bypass olmuş bir arkadaşa çok önceleri borç verdiğimi ve hala geri alamadığımı yakınıyorum ablama. Ablamın cevabı gerçeği yüzüme vuruyor: “Allah verdiği canı bile alamamış, sen çok beklersin daha!”

42.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.