Çin Malı İtiraflar

Çekik gözlüleri severiz ama bu durum; bozuk, kırık, kalitesiz ne varsa Çin Malı diye yaftayı yapıştırmamıza kesinlikle engel değil. Hem zaten onlara olan sempatimizle ya da antipatimizle bu durumun uzaktan yakından alakası yok! Tamam, belki birazcık uzaktan olabilir. Aman ne yapalım canım, dilimize pelesenk olmuş bir kere. Sadece ben, sen, o falan değil ki itirafçılarımız içinde aynı şey geçerli. İsterseniz gelin bakalım…

Çin malı

Çin malları ile ilgili söylenen her olumsuz şeyin, çok da doğru olmadığını; “Çin’e gidiyorum istediğiniz bir şey var mı?” sorusunu sorduğum herkesin bir talebi olunca anladım.

 c%cc%a7inmali1Çin malı

Devamlı ufak tefek rahatsızlıklar geçiren mızmız kocam hakkındaki annemin teşhisi: “Aman Çin malı o, çabuk bozuluyor!

 c%cc%a7inmali2Çin malı

Olimpiyat açılışlarını izlerken arkadaşımı aradım, “Açılışı izledin mi, müthiş bir havai fişek gösteri yapmışlar.” derken karşıdan gayet tok bir ses, “Ne izleyeceğim abi, ikinci sınıf Çin malı değil mi o havai fişekler?” dedi. İzin verirseniz olimpiyat ateşinde yakalım diyorum arkadaşı.

 olimpiyat

Çin malı

İlk kızımız kazayla(!) olduğu için, korunma konusunda çok dikkatliydik. Kocam aldığımız prezervatifleri inceleyince, “Ben bunları kullanmam.” dedi. Sebebi ise; bunlar Çin malıymış, adamlar doğru dürüst prezervatif yapsalarmış nüfusları bu kadar çok olur muymuş… Mantıklı adam benim kocam, hak verdim hakikaten.

 c%cc%a7inmali4Mal

Bu ürünler Çin malı” dedim, “Çin malı Çin’de mi üretiliyor?” diye sordu . Yok bir de senin gibi mallar var, burada üretilen diyecektim de, sustum…

c%cc%a7inmali5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.