Çocuk ruhlu itirafçılarımızdan oyuncak konulu itiraflar

 

Çocukluğumuzun olmazsa olmazı, dünyaları alsak gözümüzün doymadığı, sıkılınca da hayatımıza hiç girmemiş gibi bir köşeye atıp unuttuğumuz, bize rengarenk bir dünya sunan en güzel çocukluk hatıralarımızdan oyuncaklar. Ara sıra derin düşüncelerle hatırlıyoruz çocukluğumuzu, şimdi de oyuncak konulu itiraflarımızla geçmişe doğru uzanalım…

Kibarlıkta son nokta

4 yaşındaki yeğenim oyuncağının üzerine oturan misafirin yanına gidip kibar bir şekilde “Oyuncağım g.tünüze kaçmış, alabilir miyim?” diyor. Misafir oyuncağı gülme krizi geçtikten sonra verebiliyor.

oyuncak1Oyuncak

Oğlum dedesiyle alışverişten dönmüş, oldukça keyifli. “Neler aldınız bakalım?” diye soruyorum. Babam oyuncak aldıklarını söylüyor. Oğluma “Ama oğlum, bir sürü oyuncağın var. Hem artık büyüdün sen. Almasaydın keşke.” diyorum. Beyefendi rahat adam, yanıtlıyor: “Anne dedeme bakma sen, oyuncak almadım. Yetişkinler için su tabancası aldım.

 oyuncak 2Oyuncak olmaz

Aldığım hediyeyi görünce ”Of yaa yine mi oyuncak, çocuk işi bunlar…’‘ dedi. Yeni bir iPad istiyormuş beyefendi. Kendisi henüz beş yaşına bile girmedi. Oyun oynamayı bile unuttu zamane çocukları.

oyuncak3Oyuncak sponsoru

Anneannesiyle bankamatiğe anneannesinin maaşını çekmeye giden ve sırf bir kaç tuşa bastığı için bütün maaşın kendisine ait olduğunu söyleyen ve o paranın hepsiyle oyuncak almayı düşünen 6 yaşında, açıkgöz bir yeğene sahibim.

oyuncak4Kimin oyuncağı

Henüz 8 aylık yeğenime aldığım oyuncağı gören 30 yaşındaki dayısı “Bu ne ya, ben hiç sevmiyorum bu teletubbies bebeklerini, neden bundan aldın?” diyerek söylenirken dedesinden cevap geliyor: “Sana almamış zaten, çocuğa almış.”

 oyuncak5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.