Çocukluğumuza yolculuk, bisiklet itirafları

 

En güzel çocukluk itemimizdi bisiklet. Bizde olmasa bile, arkadaşımızın bisikleti başında bir tur binebilmek için saatlerce beklerdik. 4 tekerlekten 3’e hatta 2’ye düştüğü gün hayatımızın ilk ve en büyük heyecanını yaşadık. Büyüdükçe sahip olma ihtimalimiz artsa da, o heyecan eskisi gibi kalmadı ne yazık ki! Bunu düşünerek  itiraflarımızla çocukluğumuza küçük bir yolculuk yapmak istedik…

Bisiklet

Dört tekerlekli bisikletten düşüp kolunu kıran ve alçısının alındığı gün aynı bisiklete binip diğer kolunu da kıran ileri zekalı çocuk, yeğenim olur.

bisiklet1Bisiklet

Çok iyi otomobil kullanıyorum, hatta amatör yarışlara katılıyorum. Sualtı tüplü ve nefesli dalıyorum. Saatlerce yüzüyorum, 8 saat denizden çıkmadığım oluyor. Bir ara pırpır uçaklardan kullanmaya merak saldım. 6 kez rehber pilot eşliğinde uçtum. Bütün bunları yapıyorum ama 7-8 yaşındaki veletlerin üzerinde türlü artistik numaraları bile becerebildiği bisikleti kullanmayı beceremiyorum. Bu kadar mı zor bu mereti kullanmak yahu?

 bisiklet2Bisiklet

Hayatım boyunca bisiklet kullanmayı beceremeyen ben, ehliyet almak üzereyim. Kara kara arabayı nasıl kullanacağımı düşünen de, senelerce bana bisiklet kullanmasını öğretemeyen babamdır.

 bisiklet3Çalınan bisiklet

2 hafta önce çalınan bisikletimi dün arka tarafına motor takılmış şekilde buldum. Çalanı saymazsak şu an bir motosiklet sahibiyim.

bisiklet4Kimseye çarpmamış neyse ki

Otomobille ağaca toslayana, motosikletle şarampole uçana, bisikletle takla atana rastlamıştım ama egzersiz amacıyla bindiği kondisyon bisikletinin altında kalan birini ilk defa görüyorum canım annem. Bravo sana, bravo…

 bisiklet 5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.