“Bu da mı ofsayt?” dedirten itiraflar

 

Erkeklerin anladığı halde anlatamadığı, kadınlarınsa anlamadıkları gibi bir de anlatmaya çalıştıkları futbol terimi tam olarak ofsayt oluyor. Eğer bir kadın, tek dinleme de ofsayt terimini anladıysa zaten tehlike çanları çalıyor demektir. He bir de anlamakla kalmayıp anlatıyorsa önünde saygıyla eğilmekte fayda var. Bakalım itiraf kadınlarımız ofsayt konusunda sınavı geçebilmişler mi?

Ofsayt

Hemcinslerimin ofsaytı anlamamalarına çok şaşırıyorum. Bir erkek karısı ya da sevgilisi bir kaç metre önündeyken daha ilerideki başka bir kadınla kesişiyorsa düştüğü duruma ofsayt denir. Atış isabetli olsa da hakem düdüğü çalar. Gol sayılmaz. Bu kadar basit!

 28.1Tarihe geçtim

Yıllardır göz ucuyla seyrettiğim maçlarda, kocamın ofsaytı anlatması bir kulağımdan girdi, ötekinden çıktı. Dün akşam, “Nerede ofsayt var?” diye sordum ve o an tam ofsayt pozisyonunda ekran dondu. Kocam büyük ekran televizyonun önünde, sunum yapar gibi anlattı. Sonunda ofsaytı anladım.

 28.2Beddua

Vişneyi kiraz zannedip ekşi bulan, kavun yerine karpuzun koklanarak seçileceğini ısrarla savunan sevgili kocam; ofsayt pozisyonun ne anlama geldiğini bilmediğim için beni cehaletle suçladı. Evet evet, ben büyük bir beddua almışım.

28.3.3Erken uyarı

Galatasaray maçını izlediğim kapalı tribünün sahaya yakın koltuklarında oturan yirmili yaşlarda bir kız bir atak sırasında Albert Riera’ya “Ofsayttasın gerizekalı!” diye bağırdıktan 2 saniye sonra hakem ofsayt düdüğünü çaldı. Bir kadın ofsaytı atak anında önceden sezip oyuncuyu uyarıyorsa onu telli duvaklı gelin alacaksın, bu bir. Bir kadın bir İspanyol’a Türkçe uyarı yapıyorsa bırak evde kalsın. Bu da iki.

 28.4Üstün yetenek

Bir arkadaşımızın evlilik konusundaki kararsızlığı ile ilgili sohbet ediyoruz. Kızı hepimizin çok beğendiğinden hanımefendi duruşundan tutun da konuşmasına kadar türlü huylarından bashediyoruz. En son sessizce dinleyen biri olaya noktayı koyuyor: “Onu bunu bilmem aga, geçen maçta kız hepimizden önce görüp ofsayt diye bağırdı. Bununla evlenmeyeceksin de kim le evleneceksin?”

 28.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.