Damat halayı ile başlayıp Ege zortlatmasıyla biten itiraflar

Her genç bireyin büyülü rüyası evlilik. Daha ilkokul yıllarında bilinç altına yerleşiyor, beyaz atlı prensi, prensesi bulma hayalleri…Belli bir süre sonra gelinlik,damatlık,havuz başı, kır düğünü planları derken iyiden iyiye alevleniyor zihinde. Malum gün gelip geçince ruh eşinizin içinden ruh öküzü çıktığında da birbirinden ilginç itiraflar da gecikmiyor haliyle…

Evlilikte saygı

Sabaha karşı rüyamda iş yerime siyasilerin geldiğini, onları karşılama komitesinde olduğumu ve bu ciddi görev için çok gergin olduğumu görüyorum. Bir anda çalan saat ile yataktan fırlayıp yanı başımda uyanmış olan kocamın elini sıkıp hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Kocam yorumu patlatıyor: “Aferin, evlilikte saygıya çok önem veririm.”

27.1

Evlilik sorunu

Kredi çekmeye gelen müşteriye formu doldururken yardımcı oluyorum. “Evli misiniz?” soruma “Evet ama artık eskisi gibi değil, odaları falan ayırdık…” şeklinde cevap veriyor. Evet veya hayır demen yeterliydi be amcam.

27.2

47 yıllık evlilik

Sokaktan geçene eskiciye seslenerek, 47 yıllık antikayı alıp almayacağını soran bir babam, bunu duyunca düşüp bayılarak krize giren bir annem, oysa ki antikadan kastının babamın kendisi olduğunu sanan bir de saftorik ben varım!

27.3

Evlilik aşkı öldürüyor

Evlenmeden önce 60 kiloydu, şimdi oldu 130 kilo. Bir de gelmiş evlilik aşkı öldürüyor diyor. E sen aşkı yemişsin, evlilik ölmüş zaten!

27.4

Soyadı

Sırf erkek arkadaşının soyadı “Piliç” diye lafı evliliğe getirmemek için didinen bir kuzenim var.

27.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.