Dansın kralını yapan itirafçılarımız

 

Dans kulüpleri ya da dans kursları hayatımızın bir döneminde mutlaka karşımıza çıkmıştır. Lise yıllarında ergenusluğun zirvesindeyken, kız tavlarım ümidiyle gidilen dans kursları büyük hayal kırıklığı buraya kadar tamam da, düğün öncesi gidilip aslında hiçbir işe yaramayan ve bir o kadar da gereksiz olan kurslarına ne demeli? Temeli yetenek olan dans meselesi için itirafçılarımız da gereğinden fazla efor sarf etmiş ve olanlar olmuş haliyle…

İlk dans

Düğünlere ilginç dans ile başlama modasına özenmiş genç çiftimizin düğününe katılan ve çiftimizin tüm o çalışılmış, ezberlenmiş, buram buram özenti kokan danslarının ardından, “Bunlar gece evlerinde de böyle zirzopluk yaparlarsa, o işi de beceremezler!” yorumunu yapan teyzemin ellerinden öpüyor ve saygılarımı sunuyorum.

 8.1Yok böyle bir dans

Duştan çıkmış, beline sardığı havlu ile yavaş yavaş dans ediyor, bir yandan da içkilerimizi dolduruyordu. Ta ki belindeki havlu yere düşene kadar… Ben o gün gülmekten bayılmadıysam bir daha da bayılmam arkadaş!

havlu Dans hocası

Kitap satan bir dükkanda dolaşırken Mevlana’ nın kitabını görüp de ”Kitabı da mı varmış? Ben bu adamı dans hocası sanıyordum ya.” diyen arkadaşıma sonsuz sevgilerimi yolluyorum!

 8.3Benjamin

Çocukluğumdan beri hiç yaşlanmayan ve aynı şekilde dans eden Hakan Peker’den korkuyorum!

 8.4Dam kedisi

Sarhoş olduğum bir gün, terkedilmiş bir deponun çatısına çıkıp dans ederken kiremitleri kırıp, yarı belime kadar çatıya gömülüp, ölüm tehlikesi atlattığımdan beri alkolü bırakmaya değil, rejime girmeye karar verdim. Dans edeceğim ben o çatıda!

 8.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.