Davetsiz misafir itirafları

 

Kültürümüzde, gelen misafir baş üstüne denir ama bazısı ayarı fazla kaçırabiliyor. En olmadık zamanda geleni, meraktan tırnaklarını kemireni, dedikodu dedin mi kralını önümüze dökeni bu şekilde liste bir hayli uzayabilir. Zor zamanda yetişeni de yok mu? Tabii ki var ama misafirlik dozajı önemli! Bakalım itirafçılarımız misafirlikte dozajı iyi ayarlayabilmiş mi?

Misafir

Karım misafirden misafire evi temizliyor. Misafirden misafire yemek pişiriyor. Misafirden misafire giyinip süsleniyor. Misafirden misafire bana ilgili ve sevecen davranıyor. Ben de haliyle her önüme geleni eve davet ediyorum.

 29.1Misafir

Sadece misafire kahvenin yanında ikram etmek için aldığım çikolataları ”Hepimiz zaten bu dünyada birer misafir değil miyiz?” diyerek patronumla beraber yedik. Afiyet bal şeker oldu.

 29.2Misafir

Babaannemin evindeki 2 tuvaletten birine misafir tuvaleti diye bizi sokmamasına, sabah kuyruğa girmiş tuvalet için beklerken altımıza ettiren yorum yeğenimden geliyor: “Babaanne, nolur bizi misafirmişiz gibi düşün!

 29.3Gelmeyen misafirler

24 kişilik porselen takımını eve illa 24 kişilik misafir gelince kullanacak, Kore’den almış olduğu yemek çubuklarını kızlarının çeyizine “Misafirlerine Çin yemeği yapınca kullanırsın” diye kaldıran, getirdiği yöresel içkiyi ve çikolatayı misafir gelince içilmek üzere kaldıran annemi dolaba tıkmak ve misafir geldiğinde ortaya çıkarmak istiyorum!

 29.4Kahvaltılık misafir

Bundan birkaç sene önce büyükannemi doktora götürdük. Muayeneden sonra tahlil için gün verip “Sabah sakın bir şey yemeyin, aç karnına gelin.” diye tembihlendi. Hastaneden çıktıktan 5 dakika kadar sonra büyükannem sessizliği bozdu ve buram buram umut kokan sorusunu sordu. “Kahvaltıda ne ikram edecekler acaba? Aç gelin diye o kadar sıkı tembihlediler…”

 29.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.