Dedikodu kokan itiraflar

İletişimin temeli, sosyal hayatın olmazsa olmazı, hepimizin eğlencesi dedikodu. Beş çaylarından sabah kahvelerine, ofiste minimum ses düzeyinde, evlerimizde olanca sesimizle yaptığımız, toplumda kadınlara atfedilse de erkeklerin de arasında düşünüldüğünden daha çok popüler olan dedikoduyu bir de itirafçılarımızdan dinleyin.

Dedikodu

Yengem annemle babaannemi çekiştiriyor, babaannem annemle yengemi, ben yengemle babaannemi, babaannem yengemle beni ve muhtemelen annemi. Bunların birçoğuna şahit olan babamsa hepimizin yüzüne yapıyor yorumunu: “Yanacaksınız ulan birbirinizin dedikodusunu yapmaktan cayır cayır, ben de sürücem altınıza odunu!”

 37.1.2

Her koşulda dedikodu

İşyerimizde sağır ve dilsiz olup, her departmandan herkes hakkında dedikodu yapan bir temizlikçimiz var. Eğer konuşabilseydi, neler yapardı tahmin bile edemiyoruz.

 37.2

Yeteneksizsiniz

Televizyondaki yetenek prrogramını izlerken dönüp bizimkine soruyorum. “Bir düşün bakalım senin ne yeteneğin var?” diye. Duruyor ve cevaplıyor: “İyi dedikodu yaparım.” 3 evet ve aklışlarla yolluyorum kendisini ben.

 37.3

Mübarek gün

Oruç tuttuğumuz gün, kimse hakkında dedikodu yapmamaya, kimseyle dalga geçmemeye karar veriyoruz. Sonuç olarak iftara kadar konuşacak bir şey bulamıyoruz. Karşılıklı susuyoruz, susuyoruz…

 37.4

Kadınlar

Mutfakta muhabbet ediyorduk. Bir an tuvaletim geldi ve konuşa konuşa banyoya girdik. Ben klozete oturdum, o arkasını dönüp anlatmaya devam etti. Ben sifonu çektim, o kapıyı açtı, çıktık, konuşa konuşa mutfağa döndük. Evet, ikimiz de kadınız ve evet, dedikodu her şeyden önce gelir.

 37.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.