Denizli, güneşli itiraflar

 

Karpuz kabuğu henüz denize düşmedi ama alışveriş sepetlerimize bikiniler, havlular, deniz şortları bir bir düşüyor. Geri sayım çoktan başladı kısacası. Ama küçücük bir sıkıntımız var! Yüzmek o kadar da hafife alınacak bir eylem değil. Konuya hakimsek sıkıntı yok ama yüzmeye çalışıyorsak işte o zaman manzara hiçte hoş gözükmüyor. Karaya vurmuş fok balığı gibi gözüküyoruz kesinlikle. Adamı vezir de eder rezil de sözünün tam karşılığı. Gelin bir de itirafçılarımızın yüzmeyle arası nasılmış birlikte bakalım…

Islanmak ve yüzmek

Dışarıda gezerken başlayan yağmurdan korunmak için o anda önünden geçtiği belediyenin kapalı yüzme havuzuna sığınan ve hazır gelmişken yüzeyim de boşuna gelmiş olmayayım diyen bir arkadaşım var, hala da var yani.

96.1Yüz(me)mek

50 yaşındaki amcama yüzme öğretmeye çalışıyorum. Bütün çabalarımıza rağmen değil yüzmek, suyun üstünde bile duramıyor. Suyun içindeki boş çırpınışları sırasında önümüzden yüzerek giden bir süs köpeği geçiyor ve amcam sinirinin doruklarına ulaştığını şu sözlerle ifade ediyor: “Bir it kadar olamadım, bırakın boğulayım!

 96.2Denize düşsem sarılmam!

Kıyıdan çok fazla açıldığımı fark ettiğim anda, şöyle bir bakınırım etrafa ‘benden başka kimse var mı buralarda’ diye. Amaç, çevresine güven verebilen kaslı ağabeyleri, ne bileyim milli yüzücüleri falan tespit edip, büründüğüm ‘oley,yalnız değilmişim’ hissiyatıyla biraz daha açılabilmeyi kendime hak görmek, daha huzurlu yüzmek kısaca… Tabi şansıma tüküreyim; birkaç gündür burada bana denk gelenlerin her biri, roman kahramanı gibi… Makarnasına sarılmış boneli teyzeler mi istersin, sandalla açılmış ortaokul bebeleri mi? Ama açıklarda, kendisinden, ‘bana güven vermesini’ umduğum en iyi tipleme bugünküydü sanırım! Kim mi? Deniz yatağına sımsıkı sarılmış, dalga ne yöne savurursa ancak oraya gidebilecek, gayet çelimsiz bir muhterem… Onun bu muhteremliği tamamen tipinden değil tabii. Biraz da, yüz yüze geldiğimiz o ilk andaki kabus gibi sorusundan: “Kız? Alttan geçeyim mi alttann?

96.0.0.İndim havuz başına

Tatil sitesinin havuzunda henüz ilk dakikalarım. “Su nasıl?” diye ayağımla test ediş. Havuzu yüzmek için değil ama süs havuzu olarak tutmak gayesinde olduğu muhakkak bir yöneticinin “Ayağını niye sokuyorsun?” ile başlayan taarruzuna karşılık, “Ya neremi sokacaktım?” savunması ve akabinde havuzu giysileriyle test eden bir yönetici ve ılık denizin yolunu tutan da ben!

 96.4Acımasız gerçekler

Aranızda ”yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin” cümlesindeki yüzmek fiilini, ”denizde yüzmek”, ”kuyruğuna geldin” kısmında geçen kuyruğu da balığın kuyruğu sananlar varsa size sesleniyorum.. Ya da seslenmiyorum siz yine öyle bilin, gerçekler çok acı..

 96.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.