Dikkat Merkür Retrosu!

Sevgili Okurlarım,

30 Ağustos 2016’da Başak burcunda gerçekleşecek Merkür retrosunun ön hazırlıkları başlamış bulunuyor. Etkilerini şimdiden hissetmeye başladığımız retro sürecinde bizleri neler bekliyor, nelere dikkat etmeliyiz, bu yazıda hepsini detaylı bir şekilde anlatacağım.

Başak burcunda gerçekleşeceği için detaylara fazlaca gömülebiliriz. Bir konu ya da bir olay karşısında sağlıklı karar vermekte zorlanabilir, görünenin de arkasında bir şeyler aramaya başlayabiliriz. Kısaca 30 günlük bu süreçte öküz altında buzağı arama girişimlerimiz gerçekleşebilir.

Retro hangi burçta gerçekleşirse gerçekleşsin, bir gerçek var ki, o da elektronik eşyalara dikkat etmemiz gerektiğidir. Şimdiden bozulmalar, kırılmalar başlamış olabilir. Geçtiğimiz Retroların birinde, şöyle bir şeyle karşılaşmıştım; elektrikli süpürgem retronun başı itibari ile bozulmuştu, birkaç çalıştırma denememe rağmen sonuç alamamıştım. Tamirciye vermek yerine retronun bitmesini beklemeyi denemiştim. Ve retro bitiminde süpürgem yeniden çalışmaya başlamıştı. Kısaca çıkmadık candan ümit kesilmez!

Sevgili okurlarım, retro sürecinde dikkatli olmanız gereken konulardan biri de yeni girişimler, yeni işlere başlamanın ehemmiyeti olacaktır. Lütfen elinizden geldiğince yeni girişimlerden uzak durmaya çalışın. Bu arada, bununla ilgili bazı astrologların söyledikleri olumsuz etkilere aldırış etmeyin, retrolar işleri yokuşa sürmekten keyif alan süreçlerdir. Yani bir projeniz varsa bunu retro zamanı ortaya çıkarmak işlerinizi yavaşlatmaya ya da yüzde 100 verim alamamanıza sebep olabilir. Kısaca projenizi çıkarmak istiyorsanız, retrodan o kadar korkmayın ama gecikme ya da aksaklıkları doğal karşılamaya bakarsanız başınız ağrımaz.

Yine retro zamanı -özellikle de Başak burcunda gerçekleşeceği için- yazı, doküman, yaratıcı işler, yayın, yayıncılık gibi alanlarda yarım bıraktığınız işleriniz varsa bu alanlara yönelmenizi tavsiye edebilirim. Retro zamanları bir şeyi tamamlama, bitirme, hesaplaşma zamanlarıdır.

Retro döneminde eski dostlar, eski sevgililerle karşılaşmak da en belirgin özelliklerden bir tanesi. Bu karşılaşmaları fırsatlara çevirip kırgınlıkları, yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırabilirsiniz. Retro zamanı eski sevgilinize dönme planlarınız varsa çok hevesli olmayın. Retrolar geçmişi size getirebilir ama geçmişle yaşamanız doğru değildir. Geleceğe odaklanmanızı tavsiye ediyorum.

Bir retro başlarken, gözünüzün korkutulmasına izin vermeyin. Eylül güzel bir ay olacaktır. Merkür’ün gözünüzü korkutmamasını dilerim…

Yıldız Okuyan

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.