Dişçi sendromu yaşayan itirafçılarımız

 

En kıymetli hazinemiz, dişlerimizin emanet edildiği dişçilerimiz çocukluğumuzdan beri tek kabusumuz. Ağrıdan yerlerde yuvarlanıyoruz da en son çare olarak anca kapılarını çalıyoruz. Biz onlardan korkuyoruz onlarda bizden yılmış durumda muhtemelen. Soğan, sarımsak yiyip ziyaret edenlerimiz yok değil şimdi yalana gerek yok. E vaziyet böyle olunca, korku ve yılmışlıklarla dolu itiraflara göz atmak gerek dedik…

Dişçi muhabbetleri

Arkadaşım dişçisinin yapacağı dişler için garanti istiyor. Gevezeliğiyle ünlü arkadaşa dişçinin yorumu; “Sende bu ota b.ka yorum yapan çene varken ben bu dişlere garanti veremem!” oluyor.

 14.1Soğan kokusu

Dişçiye gideceğini unutup, birkaç saat önceden yemeğin yanında büyük baş bir soğan yiyen, sonra bu halde dişçiye giden, yakışıklı ve genç diş doktorunun ısrarlarına ve annesinin kaş göz işaretlerine rağmen ağzını bir türlü açmaya cesaret edemeyen salak benim…

 14.2Diş kontrolü

Sevgilimin dişçi olan ablası ve eniştesiyle ilk kez tanışıyordum. Evlerinin önünde sevgilimi beklerken, ağzımı açıp dişlerime bakmalarını hala unutamıyorum. Ne diye böyle bir saflık yaptım onu da bilmiyorum. Kendimi sağlıklı mı diye kontrol edilen hayvanlar gibi hissetmiştim.

 14.3Düz fön

Dişçi kapısında ağrılar sancılar içerisinde sıranın bize gelmesini beklerken, içeriden cıkan sarışın hatun, merakla soruyor “Sizinki de mi diş?” diye. Dayanamayıp bombayı patlatıyorum: “Hayır canım biz fön çektireceğiz?

14.4Bakışmalar

Bugün onunla başbaşa tam 2 saat geçirdim. Ben onun gözlerine ağzı açık bakarken, o da benim ağzıma gözlerini fal taşı gibi açarak bakıyordu. Ne olurdu bu sahneyi dişçi koltuğunda değil de romantik bir yerde yaşasaydım? Of Allah’ım of!

 14.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.