Dolandırıcılık üzerine itiraflar

Neredeyse her gün haberlerde yeni bir dolandırıcılık vakasıyla karşı karşıya kalıyoruz. Konudan bi haber olanından tutun da en hakim olanına kadar kimler, neler kaptırdı! E durum böyle olunca yolu İtiraf.com’a düşmüş dolandırıcılık itiraflarını yayınlamadan da olmazdı. 5 itirafta dolandırıcılar ve itirafçılarımız…

Masum dolandırıcı

Kantinde “densizdevekulağı Hoca bir tost istiyor.” şeklinde ismimi kullanarak kendisine torpilli tost yaptıran öğrenciyi bana diğer arkadaşları ispiyonladı. Kendimi, nüfuz sahibi devlet adamları ya da mafya babaları gibi hissettim.

dolandirici1Dolanmış dolandırıcı

Bir arkadaşlık sitesinden beni ekledi. Amerikalı çekici bir iş kadını, bir iş için Nijerya’daymış. 2 gün Msn’den konuştu, 3. gün galiba aşık olduğunu söyledi. 4. gün, bu gidişle Nijerya’dan dönemeyeceğini ve hızlı değişen kur yüzünden çok para kaybettiğini, eve dönmeyeceğini, sadece yanıma gelecek uçak için paraya ihtiyacı olduğunu… Haline çok acıdım ve banka hesap numarama 50 Euro gönderirse; bankamın onu güvenli hesaplar listesine ekleceğini ve yurtdışı transferine izin vereceğini, sonrasında beş bin, on bin, ne kadar isterse sınırsız gönderebileceğimi söyledim. Az önce hesabıma geçen 50 Euro’yla ilk defa bir dolandırıcıyı dolandırmış olmanın şerefine güzel bir şarap alacağım.

 dolandirici2Dolandırılırken

Evimi arayan ve polis olduğunu söyleyen bir adam, terör örgütü üyelerinin benim adıma kredi kartı açtığını ve harcama yaptıklarını söyledi ve kurgusunu mantık hatalarıyla da olsa baştan sona anlattı. Benden bankaya gitmemi ve söyledikleri işlemleri yapmamı istedi. Ben de kartlarımı bloke ettirmek için bankaya gitmem gerektiğini düşünürken, annem olayı anladı. Babam ise polis olduğunu söyleyen kişiye telefon numarasını veriyordu en son gördüğümde. Annem bizi uyarsa da biz dinledik adamı. En sonunda geç de olsa anladık iş işten geçmeden. Babam da ben de kaç yıldır kredi kartı kullanıyoruz, dolandırıcıların bilgileri elde etmek için neler yapabileceklerini biliyoruz, ancak meseleyi ilk anlayan annem oluyor. Annem ki evden dışarı çıkmayan, kredi kartından bihaber kadıncağız, genel kültürünü de Müge Anlı’ya borçlu olduğunu, Müge Anlı’nın bu konuda uyarı yaptığını söylüyor. Kimse bu tarz programlara suç atmasın, vallahi hayat kurtarıyor.

 dolandiricilik3Yedek kimlik

KPSS’ye, ehliyet ile gelen arkadaşa nüfus cüzdanı yanında olmadığı için kurallar gereği onu sınava alamayacağımı söyledim. Önce omuzları düştü, yüzü buruştu, ağlamaklı bir tavır takınarak cüzdanını çaldırdığını, kimliğinin de cüzdanın içinde olduğunu, bu sınava mutlaka girmesi gerektiğini söyledi. Kuralları tekrarladım, bu sefer de efelenip bağırıp çağırmaya başladı. Olması gerektiği gibi sınıfa almadım, koşa koşa çıktı gitti. Sınava giriş süresi bitmek üzereyken elinde nüfus cüzdanı geri geldi. “Hırsızı çabuk yakalamışsın, tebrikler” dedim, pişkin pişkin sırıtarak “Bu benim yedek kimliğim” dedi yerine geçti oturdu. Buradan o arkadaşa sesleniyorum; sınavı kazanır mısın bilemem ama ileride bu performansınla ya Oscar’ı alırsın ya da iyi bir dolandırıcı olursun, ha gayret!

dolanadiricilik4Uzatmak on yıl sürer

En büyük dolandırıcı şu şampuan reklamları, ben hiçbir kadında öyle saçlar görmüyorum.” diye söylenen kocamın iması kısacık saçlarıma değildir değil mi? Yok canım kesin değildir. Allah’ım lütfen olmasın.

dolandiriclik5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.