Dominik Cumhuriyeti Gezi Notları

Karayipler’in nefes kesen plajlarında gezinmek, turkuaz sularında yüzmek ve güneşin altında tropikal içeceklerle serinlemek… Hayal mi? Bazılarımız için maalesef öyle. Ama fırsatını bulanların ve evliliğin incisi balayını harika bir yerde geçirmek isteyenlerin uğrak beldesi olmuş bile bu harika sahiller. Eğer siz de bu şanslı gruptaysanız ve Karayiplere yolunuz düşecek olursa Dominik Cumhuriyeti’ne gidin deriz. Neden mi? Onu da size nszrn anlatsın.

 

1 ) Türkiye’den ulaşım zor ve pahalı (1000-5000 Euro arasında).

2 ) Uçağın kapıları açıldığı ilk anda nefes alamayacak gibi oluyorsunuz, çok sıcak.

3 ) Ulaşım Public Car denilen, bizim Doğan, Şahin türü ancak kaza yapmaktan haşat olmuş arabalara 6 kişinin oturtulmasıyla(!) yapılıyor. Araçlar maksimum 2 km gidiyorlar; yani 2 km sonraki köşebaşında diğer arabaya biniyorsunuz. Taksi tutabilirsiniz ancak İspanyolca bilmiyorsanız dikkatli olun, bu ülkede turist olmak pahalı.

4 ) İnanılmaz güzellikte plajlar ve koylar mevcut. Bara Hona denilen kasabamsı şehrin etrafı cennet misali bakir koylar ve plajlarla dolu. San Juan, Bavaro, Alamo,Punta Cana görülmesi gereken yerlerin başında geliyor

5 ) İnsanları sıcak kanlı; günün her saati bir yerlerde parti görmeniz mümkün. Eğer biraz beyaz tenliyseniz burada ilginin odak merkezi olabilirsiniz. Kızları hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok; malum Latin halkı!

6 ) Burada kullanılacak en kolay para birimi Dolar.

7 ) Her türlü probleme karşın insanları mutlu; onlar için hayat; dans (Merenge, Salsa, Reggaeton) ve eğlenceden ibaret.

8 ) Doğru yer ve doğru zamanda geceleri inanılmaz. Ateşli Regaton denilen dans yakından incelenilmelidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.