Dondurma Aşkı!

Serin bir tatlı molasına ne dersiniz?
Dondurma 4 mevsim yenir dense de, yaz günlerindeki yeri apayrı. Sıcak havalarda ferahlamak ve enerji kazanmak için olmazsa olmaz lezzetlerden biri. O zaman İstanbul’da en güzel dondurmalar nerede yenebilir, bakalım.

yasarustaYaşar Usta’nın sorbe dondurması: Bostancı ve 4. Levent’te şubeleri olan Yaşar Usta’nın dondurması dondurma gibi değil, donmuş bir meyve yer gibi hissettiriyor. Hatta meyveli dondurmalar, içineden çıkan çekirdeklerle şaşırtabiliyor. Yaşar Usta’da dondurma çeşitleri mevsimine göre değişiyor. Kışın elma veya portakal, yazın şeftali veya karpuz gibi. Tüm bu meyveli dondurmalara rağmen, favorim tahinli ve cici bebeli dondurma 🙂
Fiyat: 1 top – 2 TL.

 

milanoCremeria Milano: “Ben daha çok sütlü dondurma severim” diyorsanız, buranın müdavimi olabilirsiniz. İsmini aldığı, İtalyan dondurmalarının Türkiye’deki en iyi temsilcilerinden biri olabilir. Sorbe dondurmaları da var ama daha çok sütlü olanlarıyla meşhur. Dondurması alıştığımız yerli dondurmalar gibi değil, daha çok kremaya benziyor. Porsiyonları oldukça büyük olduğundan, 3 toptan daha fazlasını bitirmeyi başarana rastlamadım desem doğrudur.
Fiyat: 1 top – 6 TL (1 topla 2 çeşit alınabiliyor)

 

Girandola

 

Girandola: Nutella severler toplanın, burada muhteşem Nutellalı dondurma var! Arnavutköy ve Yeniköy’de şubeleri bulunan Girandola da İtalyan tarzda; sütlü ve kremamsı. Burada standart top dondurma yerine, kendi karışımları olan cuplardan da deneyebilirsiniz.
Fiyat: 1 top – 5 TL

 

Kemal Usta Waffles

Kemal Usta Waffles: Moda gezmelerinin en meşhur durağı Kemal Usta’ya yaklaştığınızı kapısında oluşan sıra nedeniyle, 100 metre öteden anlarsınız. “Dondurmam sütlü olsun ama krema gibi olmasın” diyor ve daha yerli, sakız gibi dondurma seviyorsanız, sıranın uzunluğuna aldanmayın, biraz bekleyin ve bu lezzeti tadın.

Fiyat: 1 top – 2,5 TL

dondurmabebek

Bebek Mini Dondurma: Bebek’te 3-5 tur atarken, serinliğiniz eksik olmasın. Sahil gezintisine başlamadan önce Bebek Mini Dondurma’dan dondurmanızı alın, keyfinize keyif katın. Yalnız mekan aynen ismi gibi “mini”. Bu nedenle görmek için dikkatli bakmak gerekiyor 🙂 Limonlu dondurmasının çok hayranı var. Yolunuz düşerse, uğrayın derim.
Fiyat: 2 top – 4 TL

Afiyet olsun!

Daha fazla öneri için Instagram’dayım: AmaIyiYedik 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.