Dönme dolap itiraflar

 

Lunaparklar şüphesiz çocuk  ve çocuk ruhlu olan herkesin ortak zevki. Ama önemli altın bir kural var, o da lunaparka gidince gaza gelmemek. Arkadaş gazına gelip dönüşü olmayan bir yola girdiğinizde geriye avaz dolusu çığlık kalıyor bizden söylemesi. İtirafçılarımızın çocuk ruhları rahat durmamış ve yine olanlar olmuş anlaşılan. 5 itirafta, itirafçılarımızın lunaparkla imtihanı.

Eşek

Anneme “Çok uzun zamandır lunaparka gitmiyorum” dedim. Aldığım cevapla dumura uğradım. “E çok uzun zamandır eşek kadar adamsın, ne işin var lunaparkta!”

 2.1Akıl yaşta değilmiş

Bugün bulunduğumuz şehire lunapark kurulmuş. Akşam gideceğiz. Beş yaşındaki kızımdan fazla, otuz üç yaşındaki kocam heyecanlı. “Nelere binsem?” diye düşünüp duruyor. Allah’ım şu akşam olsun artık, kafayı yiyeceğim yoksa.

 2.2Değişim

Lunaparkın kapısından girerken son derece bakımlı, neşeli, öz güvenli bir anneyken; sadece bir saat sonra aynı kapıdan çıkarken saçları darmadağın olmuş, sinirleri gerilmiş ve beş parasız kalmış bir anneye dönüşmüştüm…

 2.3Hayırlı evlat

Doktorların çaresi ameliyat dediği annemin safra kesesindeki taşı, lunaparkta üç dakikalık bir gondol operasyonuyla korku çığlıkları eşliğinde düşürttürmüş bulunmaktayım. Allah herkese benim gibi evlat nasip etsin.

 2.4Ben ve arabam

Trafiğe çıkarsın, acemiliğin verdiği heyecan oldukça belirgindir. Peki neden her olası kaza gibi kamyona, arabaya bilemedin trene değil de koskoca tekneye çarparsın? Bu nasıl bir kazadır, açıklaması nasıl olur, sigortaya bunun hesabını nasıl verirsin? Yok artık bu sefer gerçekten söz sadece lunaparkta çarpışan arabaları kullanacağım…

 2.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.