Dövmeli itirafçılarımız

Sigara ve alkol gibi olmasa da bir bağımlılıktır dövme! Bir yaptırırsın, iki, üç, beş… diye gider de gider! Kaşını, gözünü kaplatanlara hiç mi rastlamadınız? Fazlasıyla var! Annelerimizin daha doğrusu büyükannelerimizin ve dedelerimizin hiç şüphesiz en son hoşuna giden şeylerden biridir kendileri. “Zibidi torun geldi!” diye lafı yapıştırırlar hemen. Tabii dozunu kaçırıp yaptıracağı yeri ayarlayamayanlarda var şimdi. Alenen söylemiyoruz anladığınızı umarak. Konuyu da fazla uzatmadan itirafçılarımıza bırakıyoruz yine her zamanki gibi…

Dövme

Keşke şehre indiğinizde dövme yaptırabileceğim bir dövmeciye de bakınsaydınız…” diyen ben, “İsteyeni ben her yerde dövüyorum, şehre inmeye hiç gerek yok…” diyen de sevgili kocamdır.

 do%cc%88vme1Dövme

Sevgilim ismimi koluna dövme olarak yaptırmak istediğini söyledi. Peki ben bu işe sevindim mi? Tabii ki hayır. Oturmuş kara kara vücudundaki var olan dövmelerin acaba hangi eski sevgililerine atfedildiğini düşünüyorum şimdi. Yahu daha 5. günümüzdeyiz be adam!

do%cc%88vme2Dövme

Laf olsun diye “Anneanne bileğime dövme yaptıracağım, ne yaptırayım?” dersen; “Fatiha suresini yazdır, takılınca oradan bakar bakar okursun” der elbette o yılların eskitemediği zeka sahibi, elleri öpülesice zat!

do%cc%88vme3Dövme

Kolumdaki dövmeye uzun uzun baktıktan sonra “Ben de mi yaptırsam” diyen delikanlı bir dedeye ve bunu duyup “Önce ütüyle buruşuklarını açtır” diyen dobra bir nineye sahibim.

do%cc%88vme4 Dövme

Dövme yaptırırken dövmeciyle muhabbete başlıyoruz. En sık dövmenin nerelere yapıldığını soruyorum. Kadınlar kasıklarına, erkekler ise sırtlarına yaptırıyormuş. “Erkeklerin kasıklarına yaptırdıkları resimlere albümünüzde pek rastlamadım.” diyorum. Cümlemin devamını getiremeden dövmeci pantolonunu indiriyor ve “Mesala böyle.” diyor. Susuyorum, susuyorum ve içimden de bağırıyorum. “Ya meraktan ya meraktan…

do%cc%88vme5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.