Dünya izlenimlerim

 

Diyar diyar gezdik, hayata dair birçok anımızı, deneyimimizi paylaştık şimdi sıra içinde yaşadığımız gezegende. Hepimiz farklı anlamlar yüklemişizdir; neden hayatta var olduğumuzu, gördüklerimizi, yaşadıklarımızı kısacası evreni sürekli sorgulamış ve her defasında neyse deyip yolumuza devam etmişizdir. Neyse diyemediklerimiz fazlasıyla var tabii. “Biz büyüdük ve kirlendi dünya” tınıları kulaklarımızda şu dakikalarda. İtirafçılarımızla beraber o tınının peşine düşelim ve yaşadığımız gezegene mucem’in penceresinden yeniden bakalım….

Dünya izlenimlerim:

1-Bu gezegen tek bir millet değil, yetmiş iki parçaya bölünmüş. İletişim dilleri daha da çok sayıda, eğer çok yerini gezecekseniz anlaşamazsınız.

2-İnsan denilen yaratıkları çeşitli aşamalardan geçmişler, eskiden savaşlar ve bilumum trajedileri aşıp bugünlere gelmişlerse de şimdiki sosyal hayatın tek dinamiği altın ve varlık haline gelmiş.

3-Nispeten kalkınmış bölgelerinde evrensel değerler aşağılanmış ve insanlar kendilerini yarı-tanrı olarak gezdiriyorlar, diğerleri ise yoğun bir sefalet içindeler ve hayatta kalmaya çabalıyorlar.

4- Ortalama yaşam süresi tüm bu çılgınlıklarını haklı gösterecek değin yüksek olmayan bu yaratıklar iki cinsiyete ayrılmış: baskın cins erkekleri kaba, kıllı ve dünya işlerini, diğer memelilerden çok daha hafif olan cinsel dürtülerine göre yürütüyorlar; bu dürtünün hedefi olan kadınları ise varlık nedenlerini partnerlerine bağlamışlar, sayısız bahanenin ardında zevk peşindeler.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.