Düz mantık itirafçılarımız

Ah şu düz mantık hallerimiz, karşımızdakini çileden çıkarmak için deli uğraşlarımız, aklımıza ilk geleni pat diye ortaya atışlarımız, falanlarımız filanlarımız… Kendimiz yine yalnız hissetmediğimiz bir noktadayız. Eğer yalnızlık gibi bir hisse kapılıyorsanız az durun. Neden mi? Çünkü itiraflarımızı okumadan bu kanıya varılmaz. Düz mantık itirafçılarımız bizi o histen kurtarmak için yine boş durmamışlar…

Düz mantık

Kendini yakıt konusunda çok sıkıştıran müşteriye “Beyefendi, çok yakan araba yoktur, az kazanan adam vardır” diyen satış temsilcisi arkadaşı canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

mantik1Düz mantık

Bir eşya taşıma münasebetiyle kamyonu doldurmuşuz ve üstüne de biz binmiş yol alıyoruz. Derken polisler çeviriyor ve böyle yolculuk etmeniz yasak diyor. “Neden?” diye soruyor yanımdaki amele. Polis “Bunun üzeri açık, böyle yolculuk edemezsin, tehlikeli” diyor. Cevap gecikmiyor; “Zenginlerin üstü açık arabayla gezmesine karışmıyorsunuz ama.

mantik2Düzüm

Özel bir gücün olsa ne olmasını isterdin konusunun konuşulduğu ortamda herkes görünmez olmak, uçmak gibi şeyler söylerken ben; “Otobüste güneşin hangi tarafa geleceğini hesaplayabilmek” dedim. Düz kızım abi ben, fazla zorlamayın beni.

mantik3Düz

Ben, düz bir adamım. Yok diyorsam eğer, yoktur. Aynı sözlük anlamı gibi, anlıyor musun beni?” dedim. “Kalas gibi mi düz?” dedi. “Hayır” da diyemedim. Susup kalaslığıma sığındım.

mantik4Düz mantık

Budanan ağaçların gürleştiğini duyup sünnet olmak için çıldıran bir kuzenim var.

mantik5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.