Ehliyetini kasaptan alan itirafçılarımız

Ehliyet sorunsalı en büyük derdimiz. Hani alsak bir dert, almasak bir dert derler ya tam da ondan. İstanbul trafiğinde araç kullanmak başa bela! E haliyle de “Ehliyeti manavda mı aldın, kasaptan mı aldın?” gibi söylemlerle sık sık karşılaşıyoruz. Durum böyle olunca da itirafçılarımız giriyor devreye…

Öğrenci ehliyeti

Otobüse binerken şoföre öğrenci kartı yerine yanlışlıkla ehliyetimi gösterdim. Cevap gecikmedi: “Buyrun hanımefendi siz mi kullanacaksınız?”

 63.1

Ehliyeti yeni aldım

Çok fazla yoğun olmayan ıssız bir yolda araba kullanıyorum. Yanımdaki arkadaşım tedirgin ama belli etmemeye çalışıyor. Arkadan yanan ışığı görünce bana “Arkana bak, araba geliyor mu?” diyor. Kafamı camdan çıkarıp bakıyorum, Allah’a şükür gelmiyor.

 63.2

Eskiden ehliyet manavdan alınmazdı

Ehliyetimi aldığım gün arkadaşlarımla Cuma namazına gitmiştik. Planıma göre namaz sırasında secdeye yatınca gömleğimin üst cebindeki ehliyet düşecek, arkadaşlarım da böylelikle yeni ehliyetimi görecekti. Namaz kılmaya başladık. İlk secdeye yatışta düşmedi. İkincisinde kendimi daha hızlı yere attım, yine düşmedi. Üçüncüsünde resmen amuda kalktım. Maalesef yine düşmedi… Artık son rekatta nasıl gaza gelmişsem kendimi öyle bir yere attım ki önce kafamı yere vurdum, ardından hızımı alamayıp öndeki dedenin sırtına çıktım. Ve, ve, ve, mutlu son… Yerdeki ehliyetimi gördükten sonra ne dedenin bastonunun acısı ne de kafamdaki kocaman yumrunun acısını hissetmiyordum…

 63.3

Usta şoför

Bir alkış da yaptığımız kaza sonrası polisin “İki günlük ehliyetle trafiğe mi çıkıyosun lan!” sorusuna “Ehliyet iki günlük de ben iki senedir araba kullanıyorum.” diyerek ceza yememize sebep olan kardeşime gelsin.

 63.4

Yeşilmiş meğer

Renk körüyüm ama bunu ne ehliyeti alırken doktor, ne ailem, ne de ben farkettim. Günün birinde olmamış domatese “Aaa mavi domates!” dedim de, komşumuzun 9 yaşındaki oğlu farketti!

 63.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.