Emeklilik sendromu yaşatan itiraflar

 

Tüm iş hayatımız boyunca, emeklilik günü sayma ve bir köye yerleşip bağ bahçe sulama planları bizi motive eder durur. Ama sendromsuz emeklilik olmaz bizden söylemesi! Yıllardır sadece akşamları ve haftasonları vakit geçirmeye alışık olduğumuz karımızla ya da kocamızla 7/24 aynı evin içinde vakit geçirmeye başlayınca sapla saman birbirine nasıl giriyor deneyimleyip görmek lazım. Tabii itirafçılarımız içinde halihazırda görmüş geçirmişler var bakalım emeklilik hayatından onlar ne kadar memnun…

Emekli sendromu

Akşamüstü yanına uğradığım babamı balkonda sinirli görüyorum. “Tüm gün buraya araba park etmesinler diye buzdolabı gelecek bahanesiyle bir ben mücadele veriyorum” diyor. “Sokak baba, bırak kim park ederse etsin, ne kendini yıpratıyorsun?” diyorum, bu kez bana fırça gecikmiyor; “Ben burayı boş tutmasam sen nah yer bulurdun!

45.1Emekli şekerler

Havaalanında uçağa binmek için son kontrolden geçiyoruz, o sırada görevlinin biri “Bebekli yolcular buraya gelebilir mi?” diyerek bebekli yolcuları önden alıyor. Bir bakıyoruz ki çok yaşlı tonton bir amca ve elinden tuttuğu bir teyze acele acele öne doğru ilerlemeye çalışıyor. “Amca ne yapıyorsun?” diyoruz, “Emekli yolcuları çağırıyorlar” diyor. Sıradaki herkes gülmeye başlıyor tabii. Yerim ben seni emekli şeker!

 45.2Etki tepki

Babam emekli oldu, annem iş aramaya başladı!

 45.3Zor yeğenim zor

İlkokul ikinci sınıfa giden yeğenimin son incisi: “Bir emekli olsaydım…

 45.4Emeklinin karısı

Şu andan itibaren kızdığım tüm kız arkadaşlarıma ”Kocan emekli olsun, akşama kadar evde dursun.” diye dua edeceğim. İmdaattt!

45.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.