Empati konusunda sınıfta kaldığımızın kanıtı itiraflar

 

Karşıdaki birey yerine kendini koyarak hareket etmek son derece güzel bir davranış, evet ama ne kadar yapabiliyoruz? Bizce bu konuda sınıfta kalanlarımız hayli fazla çünkü her baba yiğidin harcı değil! İtirafçılarımızla birlikte bu konuyu değerlendirmek istedik hep birlikte bir bakalım…

Empati

İzlediğim dizide sevgilisiyle ilk defa buluşacak kız kadar heyecanlanıyorsam bu empati yeteneğimin büyüklüğündendir. Yoksa sevgilim olmadığı için özeniyor değilim yanlış anlamayın.

empati 1Empati

Empatide sınır tanımadığımı geçenlerde alışveriş yaparken elime aldığım elmayı beğenmememe rağmen “Acaba almayıp geri bırakırsam elmaya ayıp olur mu ?” diye düşündüğümü fark ettiğimde anladım.

 empati 2Empati

Ayakkabımı bağlarken iç çamaşırım görünmüş. Karım ise bana rolleri değiştirip empati kurdurtuyor: “Nedir bu k.çın başın görünüyor ya? Yok, sana çıtçıtlı badi alacağım!”

 empati 3Empati

O saatte işe gidenleri anlamak ve sırf ne hissediyorlar diye merak ettiği için, sabah 04:00’da uyanıp, giyinip apartmanın önüne çıkan, yarım saat bekledikten sonra tekrar eve geri dönen ve tekrar yatıp uyuyan bir “rahat batmış” arkadaşım var.

 empati 4Empati

Sakinleşmek için empati yaptığım zaman, haklı olduğumu farkedersem daha çok sinirleniyorum.

 empati 5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.