En Has Hamburgerciler

Ağzının tadını bilenler birleşin! Hamburger deyince akan sular durur, hele bir de dozunda pişirilmiş dolgun köftesi ve taze ekmeği ile sunuluyorsa “yeme de yanında yat” derim. En has hamburgerciler bu yazıda!
İstanbul’da hamburger gibi hamburger yiyebileceğiniz yerleri sıralayalım.

komsu

Komşu Kasap Burger

4. Levent’te arka sokaklarda olmasından dolayı, öğle aralarında yoğunlukla beyaz yakalı akınına uğrayan Komşu Burger’in farkı, ızgara köftesi. Izgarada istediğiniz kıvamda pişiriyorlar. Yanında ister soğan halkası ister patatesle servis ediyorlar.
Fiyat: 150 gr köfteli burger 16-21 TL

 

 

city

City Burger

Beşiktaş’ta kahvaltıcıların sokağında akşam yemeği için oldukça keyifli bir alternatif. Fırından yeni çıkmış ekmeğiyle servis edilen hamburgeriyle “iyi ki gelmişim” diyeceğiniz yerlerden biri. Yanında kendi yapımları naneli ayranlarını da denemelisiniz.
Fiyat: 130gr. köfteli burger 14-16,50 TL

 

biber

Biber Burger

Beşiktaş’ta bulunan bir diğer yeni nesil burgerci olan Biber Burger’in 180 grlık, kocaman ama kurutulmadan yanmadan pişmiş sulu sulu köfteleri var. Ekmekleriyse ne tatlı, ne tuzlu, tam dozunda. Burada tek sorun, burgerlerdeki domatesin ekmeği sulandırması yüzünden yenmesinin zorlaşmış olması.
Fiyat: 180gr. köfteli burger 18,50-22,50 TL

 

mano

Mano Burger

Mano ile tanışmamız Vedat Milor’un burger keşfine dayanır. O zamanlar Tünel’de minnacık sevimli bir dükkanken şimdi Caddebostan’da oldukça büyük bir yeri var. Tatlı mayalı ekmeği ile fark yarattığından yeri ayrıdır buranın. Bir de salsa soslu (baharatlı) patates kızartması ile dayanılmaz. Favorimin Ottoman Burger olduğunu da eklemesem olmaz.
Fiyat: 110gr. köfteli burger 15,75 TL

 

eggandburgerEgg&Burger

Nişantaşı’nda bir diğer burger alternatifi de Egg&Burger. En eski keşiflerimden birisi burası ve o günden bugüne her gittiğimde aynı lezzeti yakaladığım bir yer. Eğer yolunuz Nişantaşı’na düştüyse ve canınız iyi bir burger yemek istiyorsa, şans verebiirsiniz. Üstelik ekmekli burger yemek istemeyenlere, alternatifleri de mevcut.
Fiyat: 110gr. köfteli burger 14,50-22,50 TL

 

virginiaVirginia Angus

Bir hamburger listesinde adını anmasak liste eksik kalır. Buranın angus etinden yapılma köftesinin müdavimi çok. Eminönü’nde ve Nişantaşı’nda şubesi bulunan Virginia Angus, alternatif burger lezzeti arayanlar için ideal.
Fiyat: 120gr. köfteli burger 18,25-23,75 TL

 

Hamburgerin en iyilerini okudunuz. Şimdi deneyip, deneyimlerinizi yazma zamanı. Yorumlarınızı bekliyorum.

AmaIyıYedik

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.