En sevdiğimiz abur cuburlu itiraflar

Abur cuburu sevmeyen neredeyse yoktur. Depresyonda olduğumuzda, canımız sıkıldığında ya da tam sağlıklı hayat için bir adım atacakken paçamızdan yakalayıverir bizi. Gördünüz mü yine gitti verdiğimiz 100 gram. Şaka bir yana hem bu kadar sağlıksız hem de bu kadar lezzetli nasıl olabiliyorlar, akıl alacak gibi değil. Çok fazla mantık aramaya da gerek yok sanıyoruz ki. Sonuç olarak mutluluk veriyor ve biz de ayıla bayıla yiyoruz. Sadece biz mi? Tabii ki hayır. İtirafçılarımız çoktan paket paket cipsleri, çikolatalı açmış ve sitenin başına oturmuşlar…

Abur cubur

Alışverişe çıktığımızda “Çocuklar şunu da istiyor, bunu da istiyor” diyerek bir sepet çikolata, gofret v.s. türü ürünler alan sevgili karıcığım, o abur cuburları çocukları paravan olarak kullanıp kendin için aldığını artık öğrenmiş bulunuyorum.

 aburcubur1Abur cubur hastaları

Baba kız getirilen gofretleri bir güzel yiyip tabağı da mutfağa götürmeyince evin hanımı yani ablamdan fırçayı yiyorlar. Yeğenim abur cubur yasağına dayanamayacağından koşup tabağı mutfağa götürüyor. Yasağa onun kadar dayanamayacak olan babası da kızına sesleniyor: “Kızım tabağı geri getir de ben tekrar götüreyim mutfağa.

aburcubur2İçimdeki düşman

Obeziteyle başetme yolları seminerine gidip konuşmacıları dinlerken abur cubur yemeseydim bir yerlerden başlamayı düşündüğüm için kendimle gurur duyabilirdim.

aburcubur3Çikolata

Küçükken yüzümde sivilce çıkar korkusuyla ailemin yedirmediği o çikolatalar beynimde öyle yer etmiş ki; çocuklarıma gelen tüm abur cuburları ben yiyorum. Vicdanım rahat, karnım tok, nefsim doygun.

aburcubur4Öğreten adam ve oğlu

Market dönüşü ona aldığımız abur cuburları, otoparkta oynayan arkadaşlarını özendirmek için gösteren oğluma, torbadaki çikolata ve cipslerin hepsini kendi elleriyle arkadaşlarına dağıtma cezası verdiğimden beri kendine gelemedi. Dövsem, bağırıp çağırsam bu kadar etkili olmazdı herhalde…

aburcubur5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.