En sevmediğimiz ev işi, ütü itirafları

 

Hiç kırışmayan kıyafetler olsa ya da herkes kırışık giyinse ve kimse dikkat çekmese mesela. Bunu duyunca gözleriniz bizim gibi açıldı değil mi sizinde! Hele ki ev hanımlarının kulağına bunun çok güzel geldiğini tahmin edebiliyoruz. Şimdilik ileri ki bir tarihe kalmış gibi gözüksede hayali bile mutlu etti bizleri. Ütüyle başı dertte olan itirafçılarımızı da yalnız bırakmayalım o halde!

Ütü

Ütü yapmaktan o kadar nefret ediyorum ki kendimi; “Gömleğimin yakalarını saç düzleştiriciyle düzeltsem işe yarar mı acaba?” diye düşünürken yakaladım.

ütü1Ütü

Sabah acele ile gömleğimi ütüledim, bir yandan çayımı içerken baktım ütüyü fişten çekmişim. Makyaj yapıp çayımı bitirirken baktım ütüyü fişten çekmişim. Ayakkabıları giyip evden çıkarken baktım ütüyü fişten çekmişim. Kapıyı kitlediğim anda bu sorunu aşamayacağımı anlayıp ütüyü poşete koyup işe götürürken birden aklıma su ısıtıcısı geliyor, yoldan eve geri dönüp poşete onu da atıp işe gidiyorum. En azından tüm gün fişten çekip çekmediğimi düşünmeden rahat rahat çalışıyorum.

ütüüüÜtü

Ütü yapmaya üşenen kardeşime sesleniyorum: “Ya canım, elbiseyi gösteren ütü, kadını… Amaann her neyse, üşenme de yap şu ütüyü!” Annem de gecikmiyor yine: “Devamını da getirsene, nasıl olsa sende mevcut!” E be anne amaç ütüydü, sen neden bana taktın ki yine?

ütü3Ütü

Belki de eskilerin ütü yöntemidir, bilemem. Anneannem bana örülmüş yeni kazağı koltuk minderinin altına koymuş, üzerine oturup düzeltiyorken, içerden bana sesleniyor. “Buhar da vereyim mi kızıııımm?”

ütü4Ütü

Televizyon izlerken ekranda çıkan sanatçının sesine evde herkes yorum yaparken benim yorumum “Adamın gömleğinin de ütüsü ne güzel olmuş” oldu. Anladım ki bu ara ev işlerine baya kafamı takmışım.

ütü5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.