Erkekler Ne Zaman Değişir?

Erkeklerin ilişkideki ömürleri çok kısadır. Havva anamızdan bugüne dek sorun hep aynı oldu: Erkekler neden değişiyor?

Adem elmayı yedikten sonra sen çok değiştin, ben sana söyleyeyim!
Evet, erkeklerin hızla değiştiği gerçeğini artık kabul etmeliyiz! İlişkinin ilk üç ayı onlar için şahane dönemlerdir. Aşk sözcükleri, fazla gaza gelinmiş vaatler, romantik hareketler… ve sonra üçüncü ayın son günü, o son dolunayda, aşık olduğunuz dünyalar tatlısı adam gider ve yerine süper bir odun gelir!

Sen beni değiştirmeye çalışıyorsun…
Evren bile değişiyor be adam! Karalar birbirinden ayrılıyor, buzullar eriyor, evren genişliyor, yeni galaksiler ortaya çıkıyor… Senin bu havan kime?
Erkeklerin inandıkları şey, bizim gibi şahane kadınların onları değiştirdikleri. Oysa biz genel olarak, değişmiş olan erkeğe isyan etmekteyiz. İlk üç ay canım cicim, balım böceğimken, şimdi neden, ‘köşedeki kokoreççiye seslenir gibi sesleniyorsun’ isyanındayız.

– Tatlım bir bardak su verebilir misin?
– Aaa, sen beni değiştirmeye çalışıyorsun..!

Koçsun sen koç, her şeyi yaparsın!
İlişkinizin ilk beş ayında, elektrik kesilse yanınızda biten, yolda çamurlu suyla karşılaştığınızda, “Aaa hayatım dur yere basma, elime bas” diye sizi koruyan, size küçük bir çocuğa ilgi gösterir gibi ilgi gösteren, merak eden, endişelenen, bazen bu endişeyi abartan adam, ilişkinin beşinci ayından sonra ülkenizde savaş çıksa, “Nolcek yaaa, Seyit Onbaşı gibi yüklen mermiyi! Koçsun sen koç, sana bir şey olmaz” muamelesi çekmeye başlar. Eee, hani ben kristalden yapılmış bir güvercindim? N’oldu da şimdi, cengaver bir ejderha oldum!

Rear view shot of young man and woman hiking in forest. Tourist couple walking by stream.

İlgi mi? O bitti canım ya! Biz size başka bir şey saralım?
Üç ayın sonunda ilgi azalmaya başlar. Aşk sözcükleri, güzel şeyler, güldürmeye çalışmalar, flört etmeler, hepsi geride kalır. Karşınızda suratsız, sıkıcı, herkes gibi bir adam olur. “Ya biraz ilgilensene” dediğiniz anda da, kıskanç, kaprisli, anlayışsız, düşüncesiz, iğrenç bir insan olursunuz. Ama adamın sizinle ilgilenmemesi için haklı sebepleri muhakkak vardır. Çok çalışıyordur, depresyona girmiştir ya da bişeyler bişeyler olmuştur. Halbuki siz çalışmazsınız, gelecek kaygınız asla olmaz, depresyona da girmezsiniz. Tek derdiniz, adamın sizinle ilgilenmemesidir. Aslında sokakta bile tahtırevan ile dolaşırsınız, sizin ne derdiniz olacak canım!

Öküz ölür, ortaklık bozulur!
Adamın değişimi canınıza tak edip, “Ya adam, bir sorun mu var” diye sorduğunuzda, “Yok bir şey” diyerek, sizi ayrılmaya manipüle ettiğinde delirir ve “Ehh, o zaman bitsin” noktasına gelirseniz… Artık karşınızda ayrılırken bile gaddar, kaba, kötü niyetli birini bulabilirsiniz. Erkekler değişir, gelişmek yerine değişmeyi tercih ederler. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde böyle adamlarla muhatap olmayın! Pek yakında uzaylı istilası gerçekleşecek, o vakit taş gibi uzaylı adamlarla birlikte oluruz kızlar!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.