Etkinliklerde Hayatta Kalma Rehberi

Malum artık yaz geldi, her köşebaşında bir festival, konser afişi görür olduk. Neredeyse kışa kadar olan bütün hafta sonlarımızı doldurduk. Festival yoksa konser, o olmazsa birinin düğününde boy göstereceğimiz kesinleşti. Peki, bu etkinliklerde hayatta kalmayı başarmak ne kadar kolay? İşte size başucu gibi yazı, etkinlikte insan yönetme projesi!

   Sıkılan arkadaşı idare etmek!
Etkinliklerin olmazsa olmazı, köşeye çekilip Instagram’a kafasını gömerek yalnızları oynayan, sıkılan arkadaştır. Aslında onun sorunu ilgi çekmek değildir ya da o gün kocası üç çocukla onu ortada bıraktığı için suratsız olmamıştır. Sizler ona muhakkak arabayı kitlemişsinizdir ve o zavallım, ‘ben nasılsa alkol almıyorum’ diye bu görevi göğüslemiştir. Siz eğlenip dans ederken onun gözünden kendinizi görmeyi deneyin. Onun için mekana hapsolmuş birer hayvandan, primattan farkınız yoktur. Birazdan çiftleşme dansınıza başlayacak ve karşı cinsi etkilemek için figürlerinizi ortaya koyacaksınızdır. Bu onun için oldukça ilkel bir davranış biçimidir, elinde tuttuğu dört milyarlık telefonuyla böyle ilkel bir aktiviteye girmesini ondan bekleyemezsiniz! Siz dans edip eğlenenler olarak birer sefil, o Instagram’da turlayan, çağın ötesinde bir insandır. Yapmanız gereken tek şey, başka bir sıkılan, mümkünse karşı cinsten birini bulup insan analizi yaptığını zanneden arkadaşınızın yanına kitlemek ve mümkün olduğunca oradan uzaklaşmak!

Birlikte iş yaptığın insanla karşılaşmak!
Bu en berbatıdır işte. Özellikle karşılaştığınız yer, plaj gibi don paça dolaşabilme özgürlüğünüzün olduğu yerlerden biriyse. Birkaç hafta önce toplantı yapıp kendinizi en ciddi halinizle sunmaya çabaladığınız insan karşısında, poponuz yarı açık, oturup güneşten beyninizi eritirken iş konuşmak, gerçekten bu evrende yapmak istediğiniz en son şey olacaktır. Ama karşılaştığınız insan bir işkolikse, plaj çantasında güneş yağı, gözlük ve laptop taşıyorsa geçmiş olsun. Yapmanız gereken tek şey dürüst olmak ve tatilde olduğunuzu söylemek. Etkinliklerde karşılaşırsanız da, mümkün olan hızla kaçın. Sorarlarsa böbrek taşı düşürdüğünüzü söyleyebilirsiniz.

Artık ilgilenmediğiniz biri ile karşılaşmak!
Of işte bu en dandik durumdur. Bir zamanlar ilgilendiğiniz adam, uzaktan uzağa sizi kesmeye başlar. Kendinden emindir, gözleri, geceyi sizle geçirebileceği umuduyla, o karanlığı bozmaya yetecek kadar parlamaktadır. Sinsi sinsi yanınıza yanaşır ve yörüngenizde dans etmeye başlar. Gerginlik çoğalır, artık selam verip konuyu kapamak istersiniz ama adam selam vermekten öte, çiftleşme dansına başlamıştır. Bu tip adamlardan gerçekten nefret ediyorum, insan gibi ver selamını, uzaklaş işte. Bu tip bir durumda kaldığınızda, biliyorum yapmak istediğiniz tek şey görmezden gelmek ama bunu yapmayın. Siz görmezden gelseniz bile, o sizin yörüngenizde dans ederek ilginizi çekmeye çalışacaktır. Bu süreç ne kadar uzarsa, o kadar eğlencenizden olursunuz. En iyisi mi, daha yörüngenize girmeden siz ona dostça selam verin. Kısa bir ‘hayat nasıl gidiyor’ konuşması ve hemen akabinde, “Oldu o zaman, kendine iyi bak, görüşürüz yine, iyi eğlenceler” diyerek net, keskin bir vedalaşma. Böylelikle herkes kendi hayatına rahatça bakabilir ve emin olun, adam nasıl oluyorsa bir anda görünmez olur.

Silhouette of a girl while enjoying the concert.Israrcı flörtöz!
Bu durum da, en sıkıcı durumlardandır. Mekanda avlanmaya gelmiş arkadaş, ısrarla barın köşesinden sizi kesmektedir. Bir iki tanışma girişimi, ilgilenmediğinizi kibarca belli etme çalışmalarına rağmen sonuç hala, barın ucunda sizi kesen bakışlar. Sanki adam bir Arap prensi ve siz de onun için dans eden bir cariyeymişsinizcesine, Salih Güney kısık bakışlarıyla müziğe ritim tutarak kesmeler falan… Rabbim, sen bütün genç kızlarımızı bu tiplerden koru! Bu tip insanları uzaklaştırmak için çevrenizde en iri gördüğünüz erkek arkadaşınızın yanına gidin. Öyle bir arkadaşınız yoksa, bence artık edinin! Arkadaşınızın yanında dans ederken, o pis bakışlardan korunacağınıza da emin olabilirsiniz!

Eski sevgili ile karşılaşmak!
Bu konu beni bile aşar! Böyle bir durumla karşılaştığınızda, mekanın sahibinden size hemen bir köşe vermesi için ricada bulunun. Bu köşeye bir masa, biraz kimyasal, belki bir adet Gandalf! Uzun bir çalışma sonucunda görünmezlik iksirini yaptıysanız, afiyetle içip eğlenmeye devam edebilirsiniz. Görünmezlik iksiriniz yoksa, Tanrı sizin yardımcınız olsun!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.