Evimizin direği, kız sohbetlerinin odak noktası, hayatın maskülen tadı; erkeklerimiz

Erkekler basit hayatlardan yanadır. Düz mantık onlar için en iyi mantıktır. Kadınların gözüne her şey bir örümcek ağı gibi görünürken erkeklerde bu durum tam tersidir. Erkekler bir araya gelince sohbet birkaç konu üzerinden yürür, konu kadınların arasında olduğu gibi uzamaz, dağılmaz. Ama bir kadın ve erkek bir araya geldiğinde işte o zaman birbirinden ilginç itirafların gelmesi kaçınılmaz olur…

Kazak erkek

Babamın karşı komşusu hakkında yorumu: “Bu adam da çok kılıbık. Ben ne zaman balkonu yıkasam, o da çamaşır asıyor.” Canım babam, eski kazak erkeklerden kim kaldı senden başka!

31.1

Hamile erkek

Oturacak yer olmayan otobüse iki tane yaşlı teyze biniyor. Ücretlerini ödedikten sonra arkaya doğru ilerlerken teyzelerden bir tanesi yayıla yayıla oturan genç erkeğe oldukça kinayeli bir şekilde; ”Evladım yaşlı mısın yoksa Kore gazisi misin?” diye soruyor. Eleman eblek eblek teyzenin suratına bakarken, diğer teyzemiz cevabı yapıştırıveriyor; ”Elleme kız, baksana hamile işte çocuk.”

31.2

Erkektim

Bütün aile bireyleri toplanmış Tabu oynuyoruz. Anlatılacak kelime “bekar”. Nişanlıma soruyorum; “Biz nişanlanmadan önce sen neydin?” Ve bomba cevap geliyor; “Erkektim.”

31.3

Erkek olursa

Dört gözle hamile kalmamı bekleyen kocama “Doğum yaparken ölürsem ne yaparsın?” diye soruyorum. El cevap; “Çocuğa senin ismini veririm.” Çok beni düşünür gördüm kendisini…

31.4

Erkek Nefesi!

Bir anaokulunun ilk günü. Kızlı erkekli 25 çocuk, oyun odasında toplanmış, tanışıyorlar. Birazdan, beraber oynayacakları bir oyun için elele tutuşup halka düzenine geçecekler. Fakat kızlardan biri: “Ben erkeklerin elini tutmam!” deyip yanındaki erkeği itiyor. Biz bunun bir oyun olduğunu ona anlatmaya çalışırken, altı yaşındaki o gururu kırılmış “erkek”, sinirden kıpkırmızı bağırmaya başlıyor: “Bırak o zaman elindeki o balonu! Onu da ben şişirdim! Erkek nefesi var onda, erkek nefesiii!!!”

31.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.