Fotojenik itiraflar

 

Sosyal medya hayatımızın merkezine oturdu oturalı fotoğraf çekilmek için daha bir yanıp tutuşur hale geldik. Herkes görsün, herkes bilsin felsefesiyle durmadan ilerliyoruz! Bir de “selfie” diye bir illetle tanıştık ne fotoğraflar gördük, ne hikayeler okuduk. Kendini tren altına atanlar, fotoğraf çekicem diye balık olmaya özenip denize düşenler ve niceleri… Fotoğraf çekilmede ki imtihanımız hızla devam ediyor, bakalım itirafçılarımız bu imtihandan nasiplerini almışlar mı?

Titrek

Abim cep telefonu ile fotoğrafımı çekti. Sonra çektiği fotoğrafa baktı ve “Tam çekerken titremişsin ya birader” dedi. Abidir, haklıdır.

110.1Eskilerden bir fotoğraf

Sahip olduğu Atatürk fotoğrafı hakkında “Bu resimden kimsede yok, biliyor musun?” diyen babama annemden muhteşem cevap! “Niye, sen mi çektin?

 110.2Fotoğraf

Canım ablam merak ediyormuş eğer bir gün faili meçhul bir cinayete kurban giderse hangi fotoğraflarını habercilere verirmişim. La havle…

110.3Fotoğraf sanatı

Yıllar önce, bir gün babamın annemi alıp apar topar göz doktoruna götürmesinin ve aynı gün içinde ona maaşının neredeyse üç katı değerinde bir gözlük almasının sebebini biraz önce anlamış bulunuyorum. Meğer benim gözleri bozuk annem babamın gençken çimenlerin arasına uzanıp çektirdiği bir resmi eline alıp babama “Madem filmi bol buldun gidip ineklerin resmini çekeceğine beni, çocukları çekseydin ya!” diye bağrınmış.

 110.41Teknoloji özürlü

Telefonun ön kamerasından fotoğraf çekip, flaşı çalışmadığı(!) için veryansın eden bir muhasebecimiz var. Şirketin halini siz düşünün artık.

 110.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.