Gaf ustalarımızın itirafları

 

Günlük hayatta sık sık başımıza geliyor dil sürçmesi. Öyle sürçmeyle kalsa sıkıntı yok ta, bir başlayınca arkaya arkaya devrilen çamlar magmanın derinliklerine postalıyor bizi resmen. Bir de en olmaması gereken yerde olduysa dilimizi koparıp köpek balıklarına yem etsek yeridir. Bakalım itirafçılarımız gaf konusunda sınırı ne kadar zorlamışlar?

Fark

Eniştemin “Ya hayatım, o kadar kuaföre gidiyorsun ben bir fark göremiyorum hala.” gafına ablam cevabı yapıştırıyor. “Gitmezsem asıl o zaman görürsün farkı!

85.1Karnıyarık

Yabancı uyruklu kayınvalidemle davet edildiğimiz ailenin sofrasında oturuyoruz. Kayınvalidem soruyor: “O karnıy.raklardan kaldıysa alabilir miyim?” Kimse bozuntuya vermiyor Allah’tan. Ev sahibi kalkıp yemekten biraz daha koyuyor. Bu sefer de karnıyarığa olduğu kadar gaf yapmaya da doyamayan kayınvalidem atılıyor: “T.şakkurlar!” Afiyet olsun anneciğim, afiyet bal şeker olsun.

85.6

Gaf

“Köprü altı kapkara, Suzan gel beni ara” şarkısındaki ‘kapkara‘ kelimesi var ya, ‘kaç para‘ değilmiş. Öyle arkadaş ortamında falan mırıldanmaya kalkmayın. Evet tecrübeyle sabit.

85.3Gaf!!

İş için gittiğim şirkette; Soyadınız nedir? sorusuna ”KAYA” olan soyismimi heyecandan ”KAKA” olarak söyleyen bana da alkışlar lütfen! Adamlar o yüzden mi ”Biz sizi sonra ararız” dediler.

85.4Gaf

Kardeşimin kız arkadaşı dansöz. Kardeşim, bırakması için ikna etmeye çalıştığı bu meslekten dolayı rahatsız. Bize tanıştırmaya getireceği akşam kocamla aramızda, kıza işiyle ilgili bir şey sormayacağımıza ve az konuşup pot kırmamamız konusunda anlaştık ki aralarında huzursuzluk çıkmasın! Geldiler… Kız çok çekingendi. Ne kahve, ne çay, hiçbir şey içmeyince gülümseyerek rahat olmasını söyledim ama sağolsun kocam, bana yardımcı olmak için hemen atıldı: “İlk kez geldiği yerde ne yapsın kız canım, kalkıp çiftetelli mi oynayacak.” Sağol kocacığım, sağol!

85.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.