Gen aktarımı konusunda kararsız itirafçılarımız

Gen aktarımı sanıyoruz ki hepimizin kafasında soru işareti. Dışarıda öyle tiplerle karşılaşıyoruz ki keşke bunun genleri kurusa da aktarımı olmasa diye düşündüğümüz olmuyor değil. Ya da çocuk anneye mi çekecek yoksa babaya mı, baskın gen hangi diye düşüne düşüne bir hal oluşlarımız. Bizce bu konuyu fazla irdelemeyelim konu derin, mevzu önemli. Sözü itirafçılarımıza bırakmakta fayda var.

Genimde var

Kalabalık bir kız arkadaş grubunun dışarı çıkma teklifini türlü bahanelerle geri çeviriyorsam, bunun sebebi yüklü hesabın bana kalacak olmasından korkmamdır. Tahmin ettiğiniz üzere Kayseriliyim, arz ederim.

gen1Genler

Babacığım, bildim bileli uzun saçlarıma karşıydın ve bir türlü laf geçirip kestiremedin ama merak etme; genlerin sayesinde artık kısa saçlı, hatta saçları olmayan bir oğlun var. Sağol!

gen2Genlerimiz

Annem ve babam arasında gerçekleşen hararetli bir tartışmanın ardından babam annem meyve hazırlamasını istedi. Annem ise bana dönerek ”Ben el kızıyım, senin ve onun genlerinizin yarısı ortak, kalk meyve hazırla.” dedi. Kalktım hazırladım elbet, öz annemi kıracak değilim ya.

gen3Yok bende

Babamla, “Senin göbeğin çıkacağına asla inanmazdım” diye dalga geçtim. Adam 10 günde 6 kilo verdi. Hırs genlerimin babamdan geçmediği kesin.

gen4Odun sorunsalı

Erkek öğrencilerimden biri mahçup mahçup yanıma gelir ve sorar :”Hocam biz erkekler neden odunuz?” Ben de mecburen soruyu yanıtlarım, “Genlerinizde var evlat.

gen5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.