Gençlik İksiri

Geçen akşam artık otuzlu yaşlar ekiplerinden biriyle sofistike bir buluşma gerçekleştirdik. Eskiden barda kopmayla başlayan gecelerin yerini nihayet sakin dedikodulara bırakabildik. Otuzlu yaşları herkese tavsiye ediyorum tükenmeden girin ama yalnız kalmayın! Hayat hele de otuzlarınıza geldiğinizde yalnız kalmayacak kadar neşeli ve güzel! Sofistike yemeğimizde hemen yan masada altmışlarının sonlarına yaklaşmış iki güzel kadınla tanıştım. Birbirinden neşeli ve olduklarından çok daha genç görünüyorlar. İkisi de kocalarının ilgisizliğinden şikayetçi, içlerindeki otuzlar haykırıyor kalk dansa git, şu karşıdaki yakışıklı garson çocuğu at eve çık üstüne diye ama… Ama işte altmışlarına gelince ekstra örnek olmak zorundasın, libidonu terbiye etmeyi bırak, terbiye anlayışın yüzünden libidonu yok ettiğin yıllara gelip sonra “Kurudum” diyerek kendini avutuyorsun. Oysa bilim gelişti, artık kurusan bile seni kurutmayacak ürünler mevcut ama kuruyan derinden, teninden ötede ruhunsa işte bilim bu noktada çaresiz!

Hemen sonra endişeye kapıldım, altmışlarıma geldiğimde kesemde binlerce pişmanlık mı olacak? Hoşlandığım adamın yanağından makas alıp, “hadi bebek gidelim” demek için çok mu geç olacak, hızla kelleşen adamı iyice kelleştiğinde beğenmeyecek miyim? O yaşlara geldiğimde entelektüellik yerin dibine batsın bana genç adamları gösterin diye mi haykıracağım? Gökkuşaklı şemsiyem yerine, siyah aptal bir şemsiye ile mi yağmurun ıslaklığından kendimi korumaya çalışacağım? Düşlerimin bile libidosu düşecek mi? Rüyalarımda gençlik yıllarımı görüp, kaybettiğim saniyelere, kaçırdığım aşklara içerlenecek miyim? Yoksa bilim alıp başını gidecek ve bir ameliyatla yeniden otuzlarımda mı göstereceğim! Şu an sahip olduğum en değerli hazinem gençliğimken ben onu çarçur ederek zamanımı boşa mı harcıyorum? Yapmam gereken tek şey ilk uçakla Barcelonaya gidip o gül yüzlü Miguel’i bahçedeki gülleri budarken yakalayıp “Ti Amor” diyerek, duvara mı kıstırmalıyım? Barcelona’ya biletler çok pahalı ama keşke Miguel buraya gelse..

Bütün bu düşünceler içerisinde elbette bu hafta hediye olarak Avon’dan gençlik iksiri olan Anew Ultimate Supreme Dual Elixir hediye etmeye karar verdim! Ruhunuza yardımcı olamam belki ama cildinizi gençleştirebilirim dedim. Yapmanız gereken tek şey ise ruhu genç kalan idol isminizi bana söyleyin! Mesela benim için Atıf Yılmaz kesinlikle yıllara meydan okuyup, ruhunu tazecik bırakmış bir insan!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

6 Comments

 1. Bence görünüşe göre genç kalmak önemli akla ilk gelen isim tabikide Ajda pekkan. Kimse bu kadın yaşlı yapamaz edemez diyemiyor. Kütür Kütür kadın. Ee iç dünyası nasılsa onu dışarıya yansıtmaya çalışıyor haliyle. genç estetik faydası, kırışmayanlar klubu. Bana göre ise iç dünya daha agır basıyor fakat şu zamanda kimse bu durumunun önemin farkında değil bende şu zamana göre yorumladım saygilar.

 2. Kabuslarla uyuyanıyorum!.

  Ben daha yeni 2-3 aylık evli 21-22 yaşlarında bir kadınım ve beni sözleriyle, vaatleriyle kandıran iyi ama merhametsiz ve oldukça adaletsiz bir eşim var. Ailesi .. (Pispis sırıtıyor) ailesi olağan üstü varlıklar. Herkes birbirini kötülüyor. Ben İstanbul da onlar çok çok uzaklarda ama eltilerim taşa buradan oraya benim dedikodumu, benimle ilgili bilgiler veriyorlar. İşte Zenot ondan (sevmedikleri, kötüledikleri, bana karşı mükemmel ve çok merhametli kadın, büyük eltim) kazık yiyecek gibi saçma gereksiz ve aptalca söylemler yapıyorlar. Ve bununla kalmıyor olay, o lanet olası varlığından haberdar olmadığım onu 4 sene boyunca hic kaale almafığım sınıf arkadaşım (görümcem olur kendileri) ondan alıp bana benden alıp ona yetiştiriyor. O kadar çok korkuyorum ki onlardan. Uykudan irkilerek, ağlayarak utanıyorum. Sürekli içimde kuşku, kafamda milyonlarca soru, kuyrukları birbirine değmeyen tilkiler dolanıyor. Eşim kendini parçalara da bana milyonlarca gerekçe sunsa da, içimi rahatlamak için olan biten herşeyi baştan sona anlatsa da, istitorsan seni mutlu edecekse kardeşlerimle- yengelerimle görüşme desede ben halen kafamdakileri düşündükçe hüngür hüngür ağlıyorum. Bi düşünsenize, güvenecek Allahtan başka hiç kimsenin yok! Ailemiz şişen oldukça uzak, yapayalnız koca bir şehir de mutsuz, huzursuz ve 3 ay içerisinde psikolojisi bozulmuş birisiniz. Sahi ben olsanız, napardınız?!. Bu süreci nasıl atlatırdınız?!. Ben bi yolunu bulamıyorum! İyi görünen ama tahmin edemeyeceğiniz kadar Kötü olan ve bana her anlamda zarar veren bu küçücük yaşımda iyikiler yerine, bana ‘keşkeler ve pişmanlıklar’ yaşatan bu insanların içinde günden güne yok olup gidiyorum. Eşime ‘mutsuzum, ben burada çok mutsuzum’ demekten bıkan bir ben işte, çaresiz ve pişmanlıklar içinde kıvranan bir ruh. Hııhtt bırak sen 30’lu yaşları ben daha 20’ki yaşlarımı yaşayamadım, kim bilir o zamana ne kalacak. Ahhhh! (İçim acıdı) umarım birgün buutsuzluğum, pişmanlığ ım ve kesmelerin; umuda, mutluluğa ve iyikilere dönüşür 😊

  Not: Ohh! İçim açıldı. İyi ki denk geldim paylaşımına ve iyi ki merak edip baktım.
  İyi geldin ..
  #aLazz #zodyaklı #köşeyazısı

 3. Kesinlikle Rıza Silahlıpoda! Yazın Kanlıca’da her sabah birlikte yürüyüş yaptığımız gençliğinden hiçbir şey kaybetmeyen harika insan!

 4. Kesinlikle NEBAHAT ÇEHRE. Yahu kadın şarap misali yıllandıkça güzelleşiyor. Zaten eskiden beri bayılırdım Aşk-ı Memnu ile iyice aşık oldum. İdol gibi idool 😍

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.