Gökyüzü, uçaklar ve itiraflar

“Demirden korksaydık uçağa binmezdik!” naralarıyla çok inlettik ortalığı. Peki, inlettikte ne oldu? Bir türbülansa bakıyor, sapla samanın birbirine girmesi. Gökyüzü semalarında yükselirken tek dayanağın pilot olunca, insana öyle bir iman gücü geliyor ki inzivaya çekilsen öylesi gelmez. Neyse sözü daha fazla uzatmadan itirafçılarımıza bırakıyoruz…

Uçak

Babaannemle yapacağım yurtdışı seyahati hakkında konuşuyoruz, meleğime yapmak istediklerimden, hayallerimden, Barcelona’nın bana katacaklarından, benim O’ndan öğreneceklerimden bahsediyorum. Bunun en büyük isteğim olduğunu, döndüğümde önüme koyduğum ilk hedefe ulaşabilmiş olacağım için çok daha fazla mutlu olacağımdan bahsediyorum. Ben hülyalara dalmışken bir çırpıda yere indiriveren soru geliyor; “Ne yani, uçağa mı bineceksin?” Düşünebiliyor musun babaanne, iki kanadı var bir de!

uc%cc%a7ak1Uçak

Eski toprak, temiz yürekli babama ilk kez uçağa binmenin nasıl bir duygu olduğunu soruyorum; “Uçuyo le!” cevabıyla susuyorum.

uc%cc%a7ak2Uçak geliyor uçak

Çocukken zayıf olduğu için “aç ağzını uçak geliyor” gibisinden sözlerle kandırılıp zorla yemek yedirilen tombiş yeğenim, şu an doktoru tarafından rejime sokuldu. Yemek yiyemediği için o kadar mutsuz ki, annesiyle çarşıda dolaşırken durumu bize özetledi: “Anne bana düyüm almıyoşun, bari pilot amcaya şöyle de dönşün ağzıma giyşin de doyayım.”

uc%cc%a7sk3Uçak yolculuğu

Bir uçak yolculuğunda, türbülans sırasında arkamda oturan ve uçak kalkarken nefessiz kalan adam pilota; “Bomboş hava, ak git neyin aksiyonunu yaşatıyorsun bize laan” diye bağırdı. Beyne oksijen gitmeyip E-5 sandıysa demek ki! Neyse bu seferlik mazur görelim.

uc%cc%a7ak4Uçak seyahati

Uçuş esnasında en büyük fobim deniz aşırı ülkelere seyahat etmektir. Uçak su üzerine düşerse diye çok korkarım. Sanki kara üzerinde, dağlara düşse çok kurtulma şansım olacak… Bu Lost dizisi benim dengemi bozdu, dengemi.

uc%cc%a7ak5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.