Görücü usulü itiraflar

Eskiler anlatıyor, biz dinliyoruz görücü usulü evliliklerin nasıl olduğunu. Başından komik olaylar geçeni de var, zoraki evlilik yapanı da. Eskiler demişken tamamen bitip gittiği anlamına gelmiyor. Hala bu alışkanlığı devam ettirenler var. En iyisi bu defa, itirafçılarımız anlatsın biz dinleyelim…

Görücü usulü

Eskiden herkes severek evlenmek isterdi.Severek evlenenler boyunun ölçüşünü alınca, şimdi herkes görücü usulü evlenmek istiyor.

 go%cc%88ru%cc%88cu%cc%881Görücü usulü

Görücü usulüyle 25 yaşında bir kızı görmeye gittiğimde, babasının esas kızı odaya kapatıp 35 yaşında olan diğer kızını benimle görüştürmesini de yaşadım ya; artık evde kalsam da gam yemem.

go%cc%88ru%cc%88cu%cc%882Görücü usulü

Sırf kadınlarla tanışmak için bilimum müzik aletleri kurslarına, seminerlere, toplantılara ve bunun gibi faaliyetlere bıkmadan usanmadan katılan ve bu etkinliklerin hiçbirinde muvaffak olamayan kuzenim, görücü usulü evlenmeye karar vermiş. Bu nedenle de artık bütün sosyal faaliyetlere annesini de götürüyor.

 go%cc%88ru%cc%88cu%cc%883

Görücü usulü

Yoğun ısrarlar üzerine annemin tanıştırmak istediği hatun kişiyle görüştüm, “Hangi dine mensupsun, etnik kökenin ne, kaç para maaş alıyorsun, çok akraban var mı, ailenin evi ve arabası var mı, bunlar sana miras kalacak mı? Ve ayrıca evlenirsem bir gün karımın gelinlik giymesini istemiyorum” dedim. Tam bir mal erkek profili çizdim, “İmdaaaaattttttt” diye kaçarak gitmesini beklerken, eve gittikten sonra beni aradı “Ben eve vardım, yarın kahvaltı yapalım mı?” dedi. Nereden çıktı bu Safinaz ya?

go%cc%88ru%cc%88cu%cc%884Görücü usulü

Görücü usulü evliliğe her zaman karşı çıkan, hatta “Olur mu öyle şey, deli misiniz?” diye ortalarda gezinen ben; küçüklüğümden beri şakayla karışık beni torununa alacağını söyleyen ve böyle şakaları sevmeyip de kızmama sebep olan babaannemin ahiretliğinin, o çok yakışıklı ve üstelik tıp okuyacak kadar da zeki olan torununu gördükten sonra, görücü usulünün en büyük savunucularından biri oldum. Aşık olarak evlenmek de neymiş!

go%cc%88ru%cc%88cu%cc%885

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.