Göz döndüren itiraflar

 

Yemek söz konusu olduğunda nefsimize hakim olmakta bi hayli zorlanıyoruz. Hele bir de bazı yemekler var ki 40 günlük diyet içinde olsan görür görmez başına çöreklenirsin. İşte yaprak sarma tam olarak bu anlattığımızda… Annelerimizin kalem gibi olsun diye saatler harcayıp özene bezene yaptığı o canım yaprak sarmalar yok mu ah ah deyip susmak istiyoruz. Gerisini itirafçılarımıza bırakıyoruz….

Sarma kariyeri

Hiç sarma yapmayan annemin sarma sardığını görünce başına saksı düştüğünden şüphelenip sarma ziyafetini neye borçlu olduğumuzu soruyorum. “Kızım 2011 falımda kariyerinizde büyük gelişmeler olacak yazıyordu. E ben de ev hanımıyım, düşündüm benim işim mutfak olduğuna göre kariyerimi yükselteyim dedim” dedi mi? Valla dedi.

sarma 1İmitasyon sarma

Gözlüklerini evde unuttuğunu söylediğinde, numarası fazla büyük değil diye umursamamıştım…Ta ki, mutfağa girip, taze fasulyenin üzerine eğilip; “Bunları sen mi sardın?” diyene kadar…

 sarma2Asabi sarmalar

Canı sıkkın, morali bozuk, stresli olduğunda kendisini sakinleştirmek için tencere tencere yaprak sarması yapan bir yengem var. Hakkını yemeyelim muhteşem yapıyor. Hepimiz dört gözle moralinin bozulmasını bekliyoruz. Hain miyiz? Bu konuda evet!

 sarma 3Sarma aşkı

Kocamın bana eskisi kadar değer vermediğini elimde bir tabak yaprak sarmasıyla birlikte kayıp düştüğümde, ”Eyvaaahhhh gitti sarmalar!” diye haykırmasından anlamış bulunuyorum.

 sarma 4Sarma

Ne tasarladığım yazılımlar, ne mesleki başarılar… Hayatımda mühendislik namına yaptığım en önemli şey sarmaları boyuna genleşmeleri için tencereye dik dik ve sıkışık dizmek oldu. Sonuç; kalem gibi incecik sarmalar.

 sarma5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.