Gripli, virüslü itiraflar

Her yıl duymaya alışkın olduğumuz grip türlerinden biri de elbette ki domuz gribi! “Şimdi nereden aklınıza geldi, evlerden ırak!” diyorsunuz biliyoruz ama kış, soğuk derken adını yine alttan alttan duymaya başladık ve en azından kıyısından köşesinden uyaralım dedik! Yüzünüze yüzünüze hapşıranlardan, gripken ağzınızın içine kadar girip dert anlatmaya çalışanlardan uzak durun. Hatta hafta sonu kapayın kapınızı, oturun evinizde ve itirafçılarımızın bu konuda nelere değindiğine göz atın!

Domuz gribi

Birkaç gündür öksürük, ağrı uğraşıyorum. Karısına domuz gribi teşhisi konulan arkadaşa, “Belirtileri nedir abi?” diyorum, “Aynı senin gibi işte” diyor! İçime nasıl su serpti bir bilseniz…

 domuz-gribi1Domuz gribi

Kısa bir süre önce yurtdışına tatile gittim. Döndüğümde domuz gribinin tüm belirtilerini gösteriyordum. Sanırım yabancılarla kurduğum yakın temas yüzünden cezalandırıldım. Domuz gribi olmadım, ama hastalığım geçene kadar ki korkum bana yetti.

 dmuz2-2Domuz gribi

Haber spikerinin artan domuz gribinden nasıl korunuz sorusuna babamın cevabı: “Domuzlarla çok samimi olmamalı, onlara dokunmayıp uzak durmalıyız.” İşte tıp dünyasının geldiği son nokta budur.

domuz3Domuz gribi

Domuz gribi olursam ilk olarak yıllardır küs olduğum mesai arkadaşımla barışacağım. Sarılmadan, öpüşmeden de barışma olmaz değil mi?

domuz4Domuz gribi

Sabah akşam duş alıyorum. Evimi dip köşe temizletiyorum. Sebze ve meyveleri daha bir itina ile yıkıyorum. Ev temizliğinde, bir adım ileri gidip ilaçlama yaptırıyorum. Servis kalabalık diye, dünya kadar benzin parası ödeyip aracımla işe gidip geliyorum. Aracımı haftada bir yıkamaya bırakıyordum artık iç ve dış temizliğini üç günde bir yaptırıyorum. Toplu taşıma araçlarını kesinlikle kullanmıyorum. Grip olanlara hatta grip olmuş gibi halsiz bakanların yanına bile yaklaşmıyorum. Çantama, arabama, masama alkollü mendiller, sabunlar ve suya gerek olmadan kullanılan sabunlar koyuyorum. Daha aklıma gelmeyen bir sürü önlem. Ben domuz gribine karşı bu kadar önlem almışken, on gündür grip halde ortalıkta dolanan mesai arkadaşım, toplantı odasında yanıma oturup ağzımın içine hapşırdı. Allah seni bildiği gibi yapsın e mi!

domuz5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.