Ayrılık Sonrası Güzelleşen Bütün Kadınlar…

En sevdiğim dönüşüm hikayelerinden biri de ayrılık sonrası güzelleşen ve devleşen kadınlardır. Ayrılık enteresan bir şey, gerçek bir şeyler paylaşılan o büyük ilişkiler, evlilikler uzun uzun geçirilen vakitler. Kadınları kullanan kötü kalpli erkekler…

Bir ilişkide iki tarafta hızla kendini yaymaya, hop diye salmaya bayılır ya. İlk salan her ne kadar erkekmiş gibi görünse de kadındır. Kendine olan güveni bir şekilde zedelenir ve artık dünyadaki tek erkek partneriymiş gibi davranmaya başlar. Böylece o tutkuyla aşık olduğu adam artık sadece onun için bir koltuk değneği gibi olmaya başlar. Yaslanacağı, yürüyebileceği bir şey! Galiba zavallı adamlar da bundan yorulmaya başladıkları için çöküşü hissederler.

Üzgünüm! Amaa her ilişkinin bir miladı var! “90 sene evli kaldık, çok mutluyuz 70 torun yaptık! İyi evliliğin sırrı birbirimizle muhatap olmamaktı!” aferim size iyi halt yediniz! Sürenin bir önemi var mı? Bazen var ama konumuz kesinlikle bu değil! Bir ilişkinin başarılı olması için 90 sene birlikte mi olmak gerekiyor? Hayır! Ortalama insan ömrü 82 iken 90 sene ben adamı napayım? Suratına bakıp “Bey hayırdır inşallah, neden ölmüyoruz” diye mi sorayım? Sonra bana “Cennette de beni bul karıcım” derse adam, hayır ben sözünü tutan bir insanım, giderim cennete adamı bulurum sonra cennetim olsun cehennem, benim hayalim James Francoların aktığı bir çeşme başında günümü gün etmek!

Aşk ilişki bunların hepsi güzel de bence ayrılık da güzel be! Yenileniyorsun, dinleniyorsun, kendini öylesine sorguladığın ve suçladığın için kendinin yeniden keşfediyorsun! Ben ne kadınlar görüyorum kocadan boşandıktan sonra küllerinden doğup, üç kocaman çocuğa rağmen pilatese abanıp taş gibi vücuda sahip olan! Kariyerine abanıp, deli gibi başarılı olan… Ama daha hiç, ayrılık sonrası güçlenen adam görmedim. Feminizmin bir ayrılık sonrası başladığına da eminim. “Ehhh ben bu adamlarımı çekicem” diyen bir kadının haykırışıdır feminizim! Haklıdır da!

Kadınlara bayılıyorum! Kadın olmayı gerçekten çok seviyorum! Hani erkeklerde “Erkek adam” olmak gibi bir gurur vardır ya! Rica ediyorum siz de kadın olmakla barışın, kadın olmanın keyfini çıkarın çünkü hayat östrojen salgıladıkça daha güzel görünüyor! Gelelim bu haftanın hediyesine, bu hafta tam üç kişiye 2017 Astroloji Ajandası hediye edeceğim! Sorum ise çok basit, bana bildiğiniz güçlü kadınların isimlerini yazın! Tarihten, bilimden, sanattan hiç fark etmeksizin!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.