Gün yüzüne çıkan günlük itirafları

İlkokul yıllarında tanıştık günlüklerle. Öğretmenlerimiz zorunlu olarak tuttururdu o zamanlar. Her gün aynı şeyi tekrarlayarak yazardık. Ne entrika olabilirdi ki o yıllarda hayatımızda. Hatta bugün, dünkünün aynısı sevgili günlük diye kısa not tuttanlarımız dahi var aramızda. Belli bir süre sonra ilk aşklar yazılmaya başlandı. İşte o zaman annelerimiz için daha çekici bir hal almaya başladı. Biz köşe bucak yazarken, onlar da köşe bucak okumaya çalıştı hep. Bakalım itirafçılarımız içinden bu savaşın galibi kim çıkmış? Anneleri mi, yoksa onlar mı?

Günlük

Günlüğümü okuduğu için annemden, her seferinde akıllanmayıp tekrar günlük tutmaya başladığım için kendimden ve özellikle kız çocuklarına günlük tutturma şevkini aşılayan tüm yurdum öğretmenlerinden nefret ediyorum. Nasıl bir komploya kurban gidiyoruz, anlayabilmiş değilim!

 gu%cc%88nlu%cc%88k1Günlük

Şaşkınlıkla dinlerdim yaşadıklarımı kusursuz yorumlamasını ve hep derdim anne yüreği nasıl da evladını tanıyor, hissediyor. Ne zaman günlük yazmaktan vazgeçtim, hisleri zayıfladı canım annemin.

gu%cc%88nlu%cc%88k2Günlüğümü okumuyormuş

Annecim günlüğümü okumadığını iddia ediyorsun. Tamam okuyorsun, hadi ona bir şey diyemiyorum da bari yazdığım küfürlerin üstünü çizme ya!

gu%cc%88nlu%cc%88k3Sevgili günlük

Birinci sınıfa giden yeğenim günlük tutmaya karar vermiş. İlk sayfayada klasik sözlerle başlamış: “Merhaba günlük, ben Sude. Bundan sonra her akşam sana yazacağım.” İkinci gün için yazdığı ilk cümle ise: “Merhaba günlük, ben Sude; dün de yazmıştım tanıdın mı?” Seni unutmak ne mümkün Sude?!

gu%cc%88nlu%cc%88k4Sevgili günlük

Anneme günlük yazmaya başlacağımı söylediğimde benimle dalga geçip, “Aman ne uğraşacaksın onunla. Bir kahve yap da gel, bana anlat. Ben aklımda tutarım her şeyi.” diyen anneme, yaklaşık 7 senedir yazıyorum(!). Sonuç mu? Kadın her şeyi vallahi de hatırlıyor, billahi de hatırlıyor.

gu%cc%88nlu%cc%88k5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.