Günün en önemli öğünü; kahvaltı itirafları

Sabahın köründe annemizin hazırladığı kahvaltılardan, bir poğaçayla geçiştirmeye başladığımız kahvaltılara geçsek de hepimiz pazar sabahları şöyle özenle hazırlanmış ve ailece başına oturulmuş kahvaltı sofralarının hayalini kurarız. Günün en önemli öğünü olduğunu televizyonlardan kitaplara kadar her yerde duyduğumuz kahvaltı bazı itirafçılarımız için nedense küçük bir kaosa dönüşebiliyor bazen. Nasıl mı? En iyisi onlardan dinleyelim.

Kahvaltı

Evlendiğimiz ilk günden beri istisnasız sabah erken kalkar ve kocamın kahvaltısını hazırlarım. Bir gün hazırlamazsam ne yapacak diye kalkmadım, “Sen hep böylesin zaten!” deyip kapıları çarptı ve gitti.

 69.1

Kahvaltı

Karıcığım, elbette kahvaltı günün en önemli öğünü. Ama onu sabahları yapmak gerek, her akşam değil.

 69.2

Kahvaltı keyfi

Kahvaltı çok çeşit, bahçe on numara… Açık büfeden küçük veletlerin kirli elleriyle tabaklarını doldurduklarını görüp uzaklaşabilmek ise mideye yarar…

 69.3

Mükemmel kahvaltı

Mükemmel kahvaltının tanımı; oğluma göre, kızarmış patates ve sosis; kızıma göre, patatesli omlet ve taze sıkılmış portakal suyu; kocama göre, ev yapımı bol mantarlı pizza, taze demli çay, günlük gazeteler eşliğinde. Bana göre ise; benim hazırlamadığım herhangi bir kahvaltı…

 69.5

Değişik kahvaltı

“Bu sabah kahvaltıda ne istersin?” dedi. “Değişik bir şeyler hazırla canım” dedim. “Sucuklu yumurta yapayım mı?” dedi. “O kadar değişik olmasın, kaldıramam” dedim. Hala ses yok. Sanırım bu sabah kahvaltısız çıkacağım evden.

 69.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.